Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

NIGERIA: Rząd planuje wyburzenie kościołów

Rząd stanu Kano w Północnej Nigerii zadecydował o koniecz­ności wyburzenia czterech ko­ściołów, nie uzgadniając tej decy­zji ani nie przyznając rekompen­saty. Decyzja została uzasadniona koniecznością budowy dróg
i szpitala.

Wielebny Murtala, przewodniczący Stowarzyszenia Chrześcijan w Nigerii uważa, że budowa dróg i szpitala jest jedy­nie przykrywką, pod którą kryje się niechęć obecnych władz stanu do chrześcijan. Według przywód­ców kościołów w Kano te działania są kontynuacją prześla­dowań, których doświadczają, odkąd rząd wprowadził w tym stanie prawo szariatu. Kościoły, o których mowa, dwa zielo­noświątkowe i dwa należące do Evangelical Fellowship of West Africa, znajdują się w okolicach Badawy w Kano.

Niechęć wobec chrześcijan nie jest na tamtym terenie czymś nowym. W roku 2006 jedyny kościół w mieście Rogo rów­nież został wyburzony. Pastor Yahaya Ibrahim przekazał in­formacje, że w Rogo i jego okolicach mieszka około 13 ty­sięcy chrześcijan, lecz rząd odmawia im prawa do jakiego­kolwiek gruntu, na którym mogliby wybudować kościół. „Jest też silna presja związana z dziećmi. Władze nie po­zwalają chrześcijańskim dzieciom uczęszczać do państwo­wych szkół. Warunkiem przyjęcia jest zmiana imion dzieci na  muzułmańskie – mówi Ibrahim. Od czasu do czasu mają miejsce przypadki zmuszania dzieci do przejścia na islam”.

Módl się o to, by dalsza posługa kościołów w Kano była skuteczna, mimo do­świadczanej opozycji. Módl się, by wierzący byli w stanie nadal się spotykać, nawet w sytuacji braku budynków.

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitter
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Nigeria NIGERIA: Rząd planuje wyburzenie kościołów
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się