Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

NIGERIA: Kolejna rzeź chrześcijan w pobliżu Jos

7 marca po północy muzułmańscy pasterze z plemienia Fulani zaatakowali trzy zamieszkane przez chrześcijan wioski w pobliżu miasta Jos. Jak powiedziała jedna z ocalałych z pogromu osób: "W środku nocy obudziły nas odgłosy wystrzałów i zanim dowiedzieliśmy się, co się dzieje, nasze domy stanęły w ogniu, a oni zaczęli siec ludzi". Według innych świadków rzezi, napastnicy krzyczeli "Allach Akbar", wdzierali się do domów i zabijali ludzi, w tym kobiety i dzieci, przy pomocy noży i maczet. W pogromie zginęło około 500 mieszkańców wiosek Dogo Nahawa, Zot i Rastat. Spłonęło też około 75 domów.

Bojówkarze przybyli prawdopodobnie pieszo z sąsiedniego stanu, aby ominąć siły bezpieczeństwa, które wiedziały o planach ataku na te wioski, jednak nie podjęły żadnych działań prewencyjnych. Liderzy chrześcijańscy powiadomili wojsko już o 130 w nocy, zaraz po tym, jak muzułmanie otoczyli wioskę Dogo Nahawa. "Byliśmy jednak zszokowani" - powiedzieli - "kiedy dowiedzieliśmy się, że żołnierze nie podjęli żadnych działań do około 330, kiedy muzułmańscy napastnicy zakończyli swe dzieło i odeszli. Jesteśmy zmęczeni tymi ludobójstwami naszych chrześcijańskich braci i ... nie pozwolimy przejść obok tego obojętnie."

Ten niedzielny atak jest kolejnym aktem przemocy na tle religijnym w stanie Plateau, zamieszkanym w większości przez chrześcijan. Muzułmańska mniejszość rości sobie jednak pretensje do niektórych regionów tego stanu i  prowokuje zamieszki, by przejąć nad nimi kontrolę.

/Źródło: Compass Direct/

Gorąco zachęcamy do modlitwy wstawienniczej za chrześcijan w stanie Plateau. Prośmy Boga o pocieszenie dla tych, którzy przeżyli ten pogrom. Módlmy się też o pokój w tym stanie, a zwłaszcza o to, by żyjący tam naśladowcy Chrystusa nie dawali się sprowokować i nie odpowiadali przemocą na przemoc.

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitter
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Nigeria NIGERIA: Kolejna rzeź chrześcijan w pobliżu Jos
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się