Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

NIGERIA: Kolejny mord na chrześcijanach

W nocy 5 maja 2011 r. muzułmanie z plemienia Fulani napadli na wioskę chrześcijańską Kurume Dodo w regionie Bogoro w zdominowanym przez muzułmanów stanie Bauchi, zabijając 17 chrześcijan. Tym razem napastnicy działali skrycie. Nie podpalali domów, lecz od razu mordowali pogrążonych we śnie i zupełnie zaskoczonych mieszkańców. Z obawy o swoje życie wielu chrześcijan z Kurume Dodo opuściło swoje domy i znalazło schronienie w sąsiednich wioskach.

Jest to kolejny z serii ataków na chrześcijan, jakie w ostatnich miesiącach przeprowadzają muzułmanie zarówno w stanie Bauchi, jak i sąsiadującym z nim stanem Plateau. Niepokoi zwłaszcza fakt, że władze nie dokładają wystarczających starań, by sprawców tych pogromów postawić przed sądem i w związku z tym wciąż pozostają oni bezkarni.

Istnieją poważne obawy, że ugrupowania islamskie, odpowiedzialne za wymordowanie setek chrześcijan w rejonie miasta Jos w stanie Plateau, przeniosły swoje działania na południe stanu Bauchi, gdzie zamieszkuje 90 procent z wszystkich chrześcijan z tego stanu. Według sekretarza Christian Association of Nigeria zagrożonych podobną napaścią jest wiele innych chrześcijańskich wiosek w tym rejonie.

Nasi nigeryjscy bracia i siostry w Chrystusie proszą nas o modlitwę. Wołajmy więc do Pana, by położył kres przemocy nasilającej się na północy Nigerii i nie dopuścił do dalszego rozlewu krwi. Prośmy Go o nawrócenie tamtejszych muzułmanów oraz o siłę i wytrwałość dla wyznawców Chrystusa.

/Zespół GPCh/


Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitter
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Nigeria NIGERIA: Kolejny mord na chrześcijanach
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się