Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

NIGERIA: Zamordowanie dwu chrześcijan

David Usman z żoną (zdjęcie: VOM Kanada)7 czerwca w mieście Maiduguri w stanie Borno bojówkarze islamskiej sekty Boko Haram zamordowali dwóch chrześcijan. Pastor David Usman (45 l.) i Hamman Andrew, sekretarz kościoła, zostali zastrzeleni w pobliżu budynku swego kościoła. W 2009 roku, kiedy kościół został podpalony przez islamistów, pastor David poinformował swoich przełożonych o działaniach Boko Haram i stwierdził, że rząd powinien zrobić więcej, aby powstrzymać ich agresję.

Boko Haram, sekta dążąca do rozszerzenia islamskiego prawa szariatu na obszar całej Nigerii, jest odpowiedzialna za wiele ataków w regionie, w tym kilka śmiertelnych zamachów bombowych. Te akty przemocy są powszechnie odbierane jako protest przeciwko wynikom wyborów prezydenckich w kwietniu tego roku, które wygrał chrześcijanin Goodluck Jonathan. Wielu chrześcijan z Maiduguri obawia się obecnie o swoje życie. „Nie możemy już dłużej swobodnie poruszać się po mieście” - powiedział jeden z miejscowych pastorów. „Większość kościołów nie przeprowadza nabożeństw w obawie, że staną się celem niczym niesprowokowanych ataków.”

Dziękujmy Bogu za życie i wiarę pastora Davida i Hammana. Prośmy Boga, aby pocieszył pogrążonych w żalu bliskich. Módlmy się o odwagę i moc Ducha Świętego dla nigeryjskich chrześcijan, służących Bogu w tak trudnych okolicznościach. Módlmy się, aby ci, którzy prześladują chrześcijan w Nigerii, pokutowali i przyjęli Chrystusa jako Pana.

/źródło: Compass Direct/

/oprac. GPCh/

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitter
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Nigeria NIGERIA: Zamordowanie dwu chrześcijan
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się