Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

NIGERIA: Armia oskarżona o współudział w pogromach chrześcijan

Lekarz opatruje jedną z ofiar ataku na wioskę Heipang (zdjęcie: Compass Direct)W sierpniu muzułmańscy ekstremiści, prawdopodobnie wspomagani przez nigeryjskie wojsko, dokonali mordu na 24 chrześcijanach w stanie Plateau w środkowej Nigerii. Ataki we wsi Ratsa Foron rozpoczęły się 11 sierpnia i trwały do 15 sierpnia, pozbawiając życia sześciu chrześcijan. Również 15 sierpnia w miejscowości Heipang muzułmańscy ekstremiści zabili 10 wierzących, w tym dziewięcioro członków jednej rodziny chrześcijańskiej. „Mogę przysiąc na Boga Wszechmogącego, że atak został przeprowadzony z poparciem żołnierzy, widziałam ich”- powiedziała ze łzami Nnaji John, która w tym ataku straciła rodzinę. 14 sierpnia w osiedlu Chwelnyap w Jos muzułmańscy ekstremiści zabili dwóch chrześcijan i ranili kobietę. Kilka dni później, 21 sierpnia, ataki w miejscowościach Kwi, Loton i Jwol spowodowały śmierć kolejnych sześciu chrześcijan. Źródła dodają, że żołnierze armii nigeryjskiej brali czynny udział w tych napadach lub co najmniej towarzyszyli napastnikom.

Gubernator stanu Plateau, Jonah Jang, wezwał do natychmiastowego wycofania armii nigeryjskiej, ponieważ jest przekonany, że służący w wojsku muzułmanie wspierali islamskich napastników. „Jestem przekonany - powiedział Jang - że siły zbrojne są skażone przez kryzys religijny w kraju. Dotychczas personel wojskowy pozostawał w koszarach, ale dziś siły zbrojne zaczęły zajmować stanowisko w religijnym kryzysie i jeśli nie zostaną przywołane do porządku, będzie to niebezpieczne dla kraju”.

Módlmy się, aby Pan zlitował się nad tym krajem, wylał tam swego Ducha i przywrócił pokój. Módlmy się o mądrość dla nigeryjskich władz. Prośmy Boga, aby pocieszył tych, którzy ucierpieli w wyniku ataków.

/źródło: Compass Direct/

/oprac. GPCh/

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitter
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Nigeria NIGERIA: Armia oskarżona o współudział w pogromach chrześcijan
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się