Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

NIGERIA: Ataki na chrześcijan w stanie Plateau

Dziesiątki chrześcijan poniosły śmierć z rąk muzułmańskich ekstremistów w stanie Plateau podczas wrześniowych ataków. 4 września ośmiu członków rodziny chrześcijańskiej zostało zastrzelonych lub zasieczonych maczetami we wsi Tatu. Dzień później siedmiu chrześcijan zamordowano we wsi Zakalio, a cztery kolejne osoby zginęły w atakach muzułmanów w wioskach Dabwak Kuru i Farin Lamba.

8 września ekstremiści zaatakowali wieś Tsohon Foron i zabili 10 chrześcijan. Następnego dnia wieczorem muzułmańscy napastnicy, wspierani przez mężczyzn w nigeryjskich mundurach wojskowych, zabili 14 ludzi wierzących, w tym ciężarną kobietę w miejscowości Vwang Kogot. Miejscowy pastor powiedział: „ Nasi ludzie nie otrzymali żadnej pomocy ani odsieczy ze strony rządu. ... Po prostu żyjemy w panicznym lęku i nie wiemy co będzie dalej”.

Módlmy się, aby ci, którzy stracili przyjaciół i członków rodziny zostali wypełnieni pokojem, wiedząc, że zobaczą ich podczas powtórnego przyjścia naszego Pana Jezusa Chrystusa (1 Tes 4,15-18). Módlmy się, aby sprawcy tych ataków nawrócili się i uwierzyli w Chrystusa. Módlmy się o pokój w Nigerii.

/źródło: Compass Direct/

/oprac. GPCh/

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitter
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Nigeria NIGERIA: Ataki na chrześcijan w stanie Plateau
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się