Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

NIGERIA: Zastrzelenie ewangelisty w stanie Borno

Mark Ojunta27 sierpnia w stanie Borno został zastrzelony Mark Ojunta, 36-letni ewangelista z Calvary Ministries (CAPRO). Dzień wcześniej jego rodzina ewakuowała się wraz z innymi chrześcijanami do bezpieczniejszego regionu z powodu zagrożenia atakami bojówkarzy z islamistycznego ugrupowania Boko Haram. „Brat Mark zabrał swoją rodzinę w piątek (26 sierpnia), ale wrócił, gdyż w sobotę miał prowadzić zajęcia z kilkoma wierzącymi" - powiedział Amos Aderonmu, dyrektor CAPRO. - „O północy członkowie sekty przyszli do budynku, gdzie przebywali wierzący i zapukali do drzwi. Mark próbował uciec, ale nie mógł się stamtąd wydostać”.

Mark Ojunta osierocił żonę Emę i dwoje dzieci, 3-letniego Kambe i 9-miesięcznego Akira. Zabójstwo to nastąpiło niespełna trzy miesiące po zamordowaniu w czerwcu tego roku pastora Kościoła Chrystusowego (Church of Christ) i sekretarza tegoż kościoła w Maiduguri.

Przywódcy Boko Haram, którzy przyznali się do odpowiedzialności za ten i inne ataki oraz zamachy na kościoły, oznajmili, że chcą ustanowienia islamskiego państwa teokratycznego w Nigerii. Odrzucają instytucje demokratyczne, które kojarzą z chrześcijaństwem. Znaczna liczba chrześcijan opuściła ten rejon, a niektóre kościoły zamknięto, gdyż wielu ich członków straciło życie.

Módlmy się, aby Pan chronił chrześcijańskich przywódców i nauczycieli, by mogli dotrzeć z ewangelią do wielu ludzi w północnej Nigerii. Módlmy się, aby Ema, Kambe i Akira znaleźli pokój i siłę, zdając się na Pana w swoim smutku. Chwalmy Boga za to, że coraz więcej Nigeryjczyków nawraca się do Chrystusa, pomimo wysiłków wroga zmierzających do powstrzymania rozprzestrzeniania się ewangelii w tym kraju.

/źródło: Compass Direct News/

/oprac. GPCh/

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitter
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Nigeria NIGERIA: Zastrzelenie ewangelisty w stanie Borno
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się