Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

NIGERIA: Śmiertelne ataki islamskich ekstremistów

4 listopada powiązane z Al-Kaidą ugrupowanie islamskich ekstremistów o nazwie Boko Haram przeprowadziło serię ataków w Damaturu i Potiskum w stanie Yobe i w Maiduguri w stanie Borno, zabijając ponad 150 osób, w tym 130 chrześcijan. Celem ataku były kościoły, meczety, banki, sądy, posterunki policji i wojskowe. Ataki Boko Haram były motywowane antychrześcijańskimi nastrojami. Świadkowie twierdzą, że terroryści pytali napotkanych chrześcijan, czy powtórzą islamskie wyznanie wiary, a ci, którzy odmówili, byli natychmiast zabijani.

W dzielnicy Damaturu o nazwie Nowe Jeruzalem, w której większość stanowią chrześcijanie, podłożono bomby pod sześć kościołów. Jak powiedział jeden z mieszkańców: „Całe miasto jest w szoku".  Według relacji nigeryjskiej gazety The Nation z 7 listopada „pomimo, że ich kościoły są palone, chrześcijanie z Damaturu pokonali lęk o swoje bezpieczeństwo i odbyli niedzielne nabożeństwo na otwartym powietrzu na terenie swoich zniszczonych kościołów”.

Dzień przed tym atakiem terrorystycznym uzbrojony muzułmański gang, niepowiązany z Boko Haram, napadł na kościół katolicki w stanie Kaduna, zabijając dwie nigeryjskie matki i raniąc 12 innych osób, w tym ośmioletniego chłopca. „Kiedy muzułmanie zaczęli strzelać, zabili panią Justinę Isaac, matkę trójki dzieci, która stała przy oknie na zewnątrz kościoła słuchając mojego nauczania w kościele”- powiedział kleryk seminarium, który prowadził nabożeństwo. „Kiedy upadła, trafiona przez kulę, krzyk jej dziecka przyciągnął uwagę innej kobiety, pani Hassany Luki, która wyszła ze swojego domu znajdującego się nieopodal kościoła, aby dowiedzieć się, co się stało, i także została zabita”.

Shadrack Luka (8 l.), jeden z 12 chrześcijan rannych w ataku na kościół w pobliżu Zonkwa w stanie Kaduna

Dziękujmy Panu za wielką jedność i wierność przejawianą przez tych chrześcijan i prośmy Pana, by ich ochronił i zachował przed dalszymi atakami. Módlmy się za prezydenta Goodlucka Jonathana i wszystkich sprawujących władzę w Nigerii, aby Pan dał im siłę i mądrość do radzenia sobie z tą grupą islamistów. Módlmy się za członków Boko Haram, aby poznali Jezusa Chrystusa.

/źródło: Religious Liberty Prayer Bulletin, Compass Direct News/

/oprac. GPCh/

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitter
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Nigeria NIGERIA: Śmiertelne ataki islamskich ekstremistów
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się