Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

NIGERIA: Boko Haram grozi kościołom: "Dopiero zaczęliśmy".

W niedzielę 26 lutego ok. godz. 7:30 w trakcie trwania porannego nabożeństwa na teren kościoła COCIN (Church of Christ in Nigeria) wtargnęło samochodem dwóch terrorystów samobójców. Ich pierwotny zamiar wjechania prosto w budynek kościoła wypełniony ludźmi nie powiódł się. Zdetonowali więc ładunek wybuchowy na parkingu przed kościołem. Według informacji uzyskanych od pastora Dalyopa Haruna śmierć poniosło 4 członków kościoła, a ponad 50 wciąż pozostaje w szpitalu. W wyniku eksplozji zniszczonych zostało dwadzieścia kilka samochodów, uszkodzona została też część budynku kościoła. Jeden z zamachowców zginął na miejscu, a drugi, przebrany w mundur wojskowy, został ujęty.

Członkowie kościoła po zamachu.
Zniszczone samochody na dziedzińcu kościoła.
Butla z gazem, która nie eksplodowała.
Szczątki silnika samochodu użytego w ataku.
Członkowie kościoła po zamachu.
Członkowie kościoła po zamachu.
Ściana kościoła zniszczona w wybuchu.
Krzesła zniszczone w wybuchu.
Członkowie kościoła po zamachu.
1/8 
start stop bwd fwd

Do ataku przyznała się powiązana z Al-Kaidą islamska sekta Boko Haram. Jej rzecznik Abul Qaqa powiedział, że kościół ten nie został zaatakowany z jakiegoś konkretnego powodu. „Zaatakowaliśmy po prostu dlatego, że był to kościół i możemy zaatakować każdy inny kościół. Dopiero zaczęliśmy” – dodał.

Módlmy się, aby Pan pokrzyżował plany złego. Prośmy Boga o ochronę i umocnienia dla nigeryjskich chrześcijan, aby pomimo ogromu cierpień, jakie na nich spadają, potrafili być dla muzułmanów świadectwem miłości i przebaczenia, jakie znajdujemy w Jezusie Chrystusie.

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitter
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Nigeria NIGERIA: Boko Haram grozi kościołom: "Dopiero zaczęliśmy".
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się