Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

NIGERIA: Boko Haram zapowiada porwania chrześcijanek. Cel – eksterminacja wyznawców Chrystusa.

W środę 7 marca członkowie islamistycznej organizacji terrorystycznej Boko Haram zaatakowali więzienie, posterunek policji i kościół w Kondundze w północno-wschodniej Nigerii.
 
Atak nastąpił po oświadczeniu zamieszczonym w egipskich środkach masowego przekazu przez anonimowego rzecznika Boko Haram, który stwierdził, że celem jego ugrupowania jest „usunięcie chrześcijan z niektórych rejonów Nigerii”.

Christian Association of Nigeria (CAN), zrzeszające niemal wszystkie kościoły chrześcijańskie w Nigerii, zarówno katolickie, jak i protestanckie, ostrzegło, że Boko Haram ma zamiar „usunąć chrześcijan z Nigerii”. Przewodniczący CAN, pastor Ayodele Oritsejafor, powiedział na konferencji prasowej, że obawia się rozpadu kraju. Wezwał zarówno rząd federalny, jak i pokojowo nastawionych muzułmanów do podjęcia zdecydowanych działań przeciwko islamistom.

Egipska strona internetowa Bikyamasr.com zamieściła oświadczenie, które, jak twierdzi ona, zostało jej przekazane przez rzecznika Boko Haram: „Postaramy się o to, by położyć kres obecności chrześcijan i ustanowić prawdziwe państwo islamskie. Chrześcijanie nie zdołają w nim pozostać”.
 
Według Bikyamasr.com Boko Haram planuje rozpocząć seryjne porwania chrześcijanek. Rzecznik islamistów miał powiedzieć: „Podejmiemy nowe działania mające na celu wzbudzić wśród chrześcijan strach przed potęga islamu. Będziemy porywać ich kobiety. Jako okupu będziemy domagać się tego, by rodziny porwanych opuściły tereny islamskie.”

Gdyby doniesienia Bikyamasr.com się potwierdziły, oznaczałoby to rozpętanie kolejnej fali terroru przez Boko Haram, które od kilku lat nasila swoje ataki na chrześcijan. Tylko w tym roku z rąk tego islamistycznego ugrupowania poniosło śmierć ponad 300 osób.

Nasz nigeryjski kontakt ostrzega: „Chrześcijanie nie są już bezpieczni na północy Nigerii. To, co zaczęło się od dyskryminacji i marginalizacji chrześcijan, przerodziło się teraz w krwawe samobójcze ataki na wyznawców Chrystusa gromadzących się na nabożeństwach”.

Istnieją także obawy, że Boko Haram zaczyna zyskiwać zwolenników w sąsiednim Kamerunie. Mission Network News donosi, że przedstawiciel Boko Haram otrzymał pozwolenie, by przemawiać w niektórych tamtejszych meczetach.
 
Wzywamy wszystkich polskich chrześcijan do żarliwej modlitwy za naszych braci i siostry w wierze na północy Nigerii. Ich sytuacja pogarsza się dosłownie z każdym dniem. Nie mogą pozostać sami! Nie możemy o nich zapomnieć!

Od lat wspólnie z naszymi partnerskimi misjami niesiemy także pomoc duchową i materialną chrześcijanom, którzy padli ofiarą prześladowań w Nigerii. Opiekujemy się wdowami i sierotami (m.in. prowadzimy sierociniec dla 300 dzieci), zapewniamy pomoc medyczną rannym, wspieramy pastorów i innych liderów chrześcijańskich.

Zachęcamy do włączenia się do tych akcji.

Więcej informacji można znaleźć TUTAJ oraz w drukowanym biuletynie.

Głos Prześladowanych Chrześcijan

/Źródło: Release International/

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitterInstagram
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Nigeria NIGERIA: Boko Haram zapowiada porwania chrześcijanek. Cel – eksterminacja wyznawców Chrystusa.
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się