Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

NIGERIA: Samobójczy atak na kościół w Jos

Pracownicy służb ratowniczych transportują ciało jednej z ofiar zamachu11 marca zamachowiec-samobójca zdetonował samochód pułapkę znajdujący się przed bramą kościoła katolickiego pod wezwaniem św. Findbara w Jos w stanie Plateau, zabijając osiem osób, w tym dwóch chłopców i ciężarną kobietę. Huk wybuchu był słyszany w odległości dwóch kilometrów, a podmuch porozbijał szyby w budynkach w promieniu 200 metrów. Uważa się, że ataki te są dziełem Boko Haram, ugrupowania islamskich ekstremistów, które stara się o wprowadzenie w całej Nigerii prawa szariatu.

Zamach ten doprowadził do ekspansji przemocy, a niektóre jednostki służby zdrowia i państwowej policji podawały niepotwierdzone informacje o „kontruderzeniach” skierowanych przeciwko muzułmanom. Świadkowie zgłosili także kilka przypadków zabójstw dokonanych na chrześcijanach przez wojsko. Niektóre źródła twierdzą, że żołnierze zabili czterech chrześcijan, którzy domagali się wyjaśnień, jak samochód zawierający bombę mógł przedostać się przez kontrolę bezpieczeństwa.

Módlmy się, aby opłakujący swoich bliskich znaleźli pociechę w Chrystusie. Módlmy się o pokój, który przewyższa wszelki umysł dla tych, którzy doświadczają nieustannej przemocy. Módlmy się, aby Bóg dał nigeryjskim chrześcijanom cierpliwość, by ufali, że prawdziwa sprawiedliwość należy do Boga (Rz 12,17-21).

/źródła: Christian Solidarity Worldwide, Compass Direct News/

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitterInstagram
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Nigeria NIGERIA: Samobójczy atak na kościół w Jos
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się