Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

NIGERIA: Zamach bombowy przed kościołem - przynajmniej 38 ofiar.

Co najmniej 38 osób zginęło, a dziesiątki zostało rannych 9 kwietnia w wyniku samobójczego ataku bombowego w mieście Kaduna. Ochrona jednego z miejscowych kościołów zablokowała zamachowca, który zdecydował się detonować ładunek na ulicy, w pobliżu centrum taksówkowego. Wybuch uszkodził budynki dwu znajdujących przy tej ulicy kościołów, a ponadto zerwał dachy pobliskich domów i hoteli oraz zniszczył wiele pojazdów.

Zamachowiec należał do islamistycznej bojówki Boko Haram, której nazwa oznacza dosłownie „Zabroniona Księga”, a tłumaczona jest zwykle jako „Zachodnia edukacja jest zabroniona”. Bojówka ta dokonuje też zamachów na agendy rządowe, sądy i umiarkowane meczety z zamiarem osłabienia rządu i wprowadzenia prawa szariatu w całej Nigerii. Jednak Stanley Yakutu, mieszkaniec Kaduny, twierdzi, że głównym celem są chrześcijanie. Po zamachu powiedział:

„Prawda jest taka, że podejmowane są świadome działania, mające na celu uciszenie lub wyeliminowanie chrześcijan na północy. Inaczej mówiąc, dlaczego kościoły stały się nagle celem samobójczych zamachów. Czy na północy nie ma meczetów, czy centrów islamskich? Niech świat przyjmie w końcu do wiadomości, że nie to nie jest Boko Haram, ale Christianity Haram (Zabronione Chrześcijaństwo).”

Niestety, potwierdziły się obawy, że chrześcijanie na północy Nigerii staną się w Wielkanoc ofiarą ataków terrorystycznych. Tym bardziej potrzebują oni naszych modlitw. Módlmy się także o opamiętanie dla tych, którzy prześladują wyznawców Chrystusa.

/źródło: Compass Direct/

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitterInstagram
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Nigeria NIGERIA: Zamach bombowy przed kościołem - przynajmniej 38 ofiar.
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się