Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

NIGERIA: Kolejne ataki na chrześcijan

29 kwietnia chrześcijanie zebrani na nabożeństwie na Uniwersytecie Bayero w mieście Kano na północy Nigerii zostali zaatakowani przez bojowników Boko Haram. Dżihadyści obrzucili środkami wybuchowymi uczestników dwóch odbywających się równocześnie nabożeństw: przed budynkiem Wydziału Medycyny oraz w kompleksie sportowym. Następnie ścigali uciekających i strzelali do nich. Dwadzieścia jeden osób zginęło, a ponad 20 innych trafiło do szpitala z ranami postrzałowymi.

Niemal w tym samym czasie sześciu bojówkarzy Boko Haram wpadło do kaplicy w północno-wschodniej części miasta Maiduguri, strzelając na oślep po całym pomieszczeniu. Zginął pastor i jego trzech współpracowników, którzy przygotowywali się do usłużenia przy Wieczerzy Pańskiej. Pewna liczba osób odniosła rany.

Prośmy Boga, aby otoczył swoją miłością, pokojem i pocieszeniem wszystkich podkrążonych w smutku w wyniku tych ataków. Módlmy się, aby sprawcy tej przemocy pokutowali i nawrócili się do Jezusa Chrystusa. Módlmy się, aby chrześcijanie w Nigerii zwracali swój wzrok na Jezusa, wytrwali w wierze i nie upadali na duchu, utrudzeni (Hbr 10,32-39; Hbr 12,1-3).

/źródło: Religious Liberty Prayer Bulletin/

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitterInstagram
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Nigeria NIGERIA: Kolejne ataki na chrześcijan
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się