Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

NIGERIA: Ataki na kościoły nie ustają

3 czerwca zamachowiec-samobójca, prawdopodobnie członek islamskiej grupy ekstremistycznej Boko Haram, zdetonował bombę przy bramie kościoła w Bauchi, gdy wierzący wychodzili z porannego nabożeństwa. Oprócz niego samego, zginęło co najmniej 18 innych osób, a ponad 30 doznało obrażeń. Eksplozja powaliła ścianę sąsiedniego kościoła, który najbardziej odczuł siłę wybuchu. Wybuch uszkodził także dwanaście samochodów i kilka budynków.

Z kolei 10 czerwca inny islamski ekstremista wjechał samochodem pełnym materiałów wybuchowych w budynek kościoła w Jos w stanie Plateau, zabijając co najmniej dwóch chrześcijan i raniąc ponad 40. Tego samego dnia, napastnicy zastrzelili co najmniej dwóch chrześcijan podczas nabożeństwa w stanie Borno. Boko Haram podobno wzięło na siebie odpowiedzialność za oba ataki.

Atak w Jos był już drugim zamachem samobójczym na kościół w przeciągu dwóch niedziel i trzecim zamachem bombowym w przeciągu sześciu miesięcy. Wybuch nastąpił już po zakończeniu nabożeństwa, kiedy przywódcy i niektóre dzieci pozostawały jeszcze w budynku, powodując zawalenie się dachu kaplicy.

Módlmy się, aby Pan dał chrześcijanom w Nigerii łaskę i siłę, których potrzebują, aby przezwyciężyć skutki tych ostatnich ataków. Poprośmy Go, aby zabrał im strach, pocieszył tych, którzy opłakują swoich bliskich, uzdrowił rannych i pomógł każdemu z nich spojrzeć na sytuację z perspektywy wieczności. Módlmy się za przywódców kościelnych, którzy udzielają porady i zachęty swoim zgromadzeniom. Módlmy się, aby chrześcijanie nie brali odwetu, ale reagowali na sposób Chrystusowy - z miłością - na swoich prześladowców. Módlmy się, by te najnowsze tragedie zostały wykorzystane przez Pana do rozszerzania Jego Królestwa oraz aby Bóg doprowadził członków Boko Haram do opamiętania i do wiary w Niego.

/źródła: Compass Direct News, Christian Solidarity Worldwide/

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitterInstagram
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Nigeria NIGERIA: Ataki na kościoły nie ustają
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się