Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

NIGERIA: Dziesiątki chrześcijan zabitych w kolejnych zamachach bombowych

Niedziela 17 czerwca była już trzecią z kolei, podczas której nabożeństwa w Nigerii zakończyły się rozlewem krwi. Tym razem islamska sekta Boko Haram dokonała zamachów bombowych na trzy kościoły w stanie Kaduna.
Podczas jednego z tych ataków napastnik wjechał samochodem w ogrodzenie Kościoła Ewangelicznego Winning All, detonując bombę, której wybuch pozbawił życia co najmniej 24 osoby i ranił około 125. Chwilę później ekstremiści zbombardowali budynek kościoła katolickiego pod wezwaniem Chrystusa Króla w Zaria, zabijając kolejne kilkanaście osób. Niedługo potem doszło do eksplozji w budynku Kościoła Szalom w mieście Kaduna, w wyniku której zginęło co najmniej 10 osób. Kolejnych kilka osób podobno poniosło śmierć w akcjach odwetowych.

Jak podaje Associated Press, w samym 2012 roku na skutek ataków Boko Haram zginęło co najmniej 560 osób. Ta islamska sekta przeprowadza ataki na kościoły, urzędy państwowe, siedziby organów ścigania i umiarkowane meczety, usiłując tym samym doprowadzić do destabilizacji rządu i wprowadzenia surowej wersji szariatu (islamskiego prawa) w całej Nigerii.

Módlmy się, aby Pan błogosławił wierzących w Nigerii, obdarzając ich siłą i współczuciem, by pomimo prześladowań, które przechodzą mogli prezentować pełną miłości postawę Chrystusa wobec wszystkich. Módlmy się, by Bóg dał przywódcom i funkcjonariuszom organów ścigania mądrość i uczciwość. Módlmy się, by przemoc została powstrzymana i aby zwyciężyły pokój i pojednanie. Módlmy się, by to  nasilenie prześladowań spowodowało wzrost odwagi wśród wierzących w Nigerii (Dz 4,29-31).

/źródło: Compass Direct News/

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitterInstagram
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Nigeria NIGERIA: Dziesiątki chrześcijan zabitych w kolejnych zamachach bombowych
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się