Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

NIGERIA: Ataki na wioski w stanie Plateau

7 lipca doszło do ataków na ponad 10 wiosek w pobliżu Jos w stanie Plateau, w których śmierć poniosły dziesiątki osób. Setki muzułmanów z plemienia Fulani, z których wielu miało na sobie wojskowe mundury i kamizelki kuloodporne, napadły na te wioski we wczesnych godzinach porannych, zabijając co najmniej 25 osób. Ponad sto innych zostało zmuszonych do ucieczki z domu i szukało schronienia w kościołach. Kilka osób zostało zabranych do szpitala z powodu odniesionych ran. Większość ofiar to kobiety, dzieci i osoby starsze.

Zbiorowy pogrzeb został zorganizowany następnego dnia. Kiedy żałobnicy przybyli do kościoła, zobaczyli, że został spalony, a w środku znajdowały się spalone zwłoki około 50 osób. Były to prawdopodobnie ciała osób szukających schronienia w kościele po ucieczce z domu. Podczas pogrzebu napastnicy zaatakowali zebrany na uroczystości tłum. Wśród zabitych było dwóch polityków. Łączną liczbę ofiar szacuje się na ponad 100 osób. Po ataku rozgniewana młodzież protestowała na ulicach.

Módlmy się, aby Pan leczył i przywracał do sił tych, którzy ucierpieli w wyniku tych ataków. Módlmy się, aby muzułmanie Fulani doznali miłości Chrystusa, przebaczenia i błogosławieństwa poprzez życie chrześcijan (Rz 12,14, 21). Módlmy się o mądrość i prowadzenie dla chrześcijańskiego prezydenta Nigerii, Goodlucka Jonathana, jak też dla wszystkich tych, którzy służą razem z nim jako przywódcy tego narodu. Módlmy się, aby chrześcijanie nie stosowali odwetu, ale okazywali miłość Chrystusa i nieśli pokój.

/źródła: VOM  i Christian Solidarity Worldwide/

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitterInstagram
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Nigeria NIGERIA: Ataki na wioski w stanie Plateau
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się