Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

NIGERIA: Atak na chrześcijańską rodzinę

10 sierpnia co najmniej siedmiu napastników wtargnęło do budynku kościoła prowadzonego przez pastora Audu D. Gadzama, zamierzając go zabić wraz z żoną i trójką dzieci. Jeden z napastników postrzelił w nogę 24-letniego syna pastora Audu, Thomasa. Pastor Audu, słysząc strzały, wybiegł na zewnątrz. Napastnicy strzelili też do niego, ale chybili. Żonę pastora Audu i pozostałą dwójkę jego dzieci zmusili do położenia się na ziemi, po czym podpalili dom i kościół.

Całej rodzinie udało się jednak uciec, kiedy napastnicy strzelali w powietrze, krzycząc "Allah Akbar!". Członkowie rodziny ukrywali się całą noc w krzakach, a następnego dnia rano zabrali Thomasa do szpitala. Mieszka obecnie u innego pastora z tej okolicy.

Módlmy się, aby przemoc wobec chrześcijan w Nigerii ustała. Zdjęcie: Compass Direct News

Módlmy się o bezpieczeństwo dla tej rodziny. Módlmy się, aby ten incydent nie zasiał niepokoju w ich sercach, ale by pozostawali mocni w wierze. Módlmy się o mądrość dla pastora Audu i innych przywódców kościelnych w Nigerii. Módlmy się, aby chrześcijanie w Nigerii byli w stanie kochać swoich prześladowców i im przebaczać.

/źródła: kontakty VOM/

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitterInstagram
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Nigeria NIGERIA: Atak na chrześcijańską rodzinę
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się