Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

NIGERIA: Nigeryjski prezydent pod presją ze strony Boko Haram

W zamieszczonym w Internecie filmie wideo muzułmańskie ugrupowanie Boko Haram zażądało, by chrześcijański prezydent Nigerii Goodluck Jonathan przeszedł na islam, albo podał się do dymisji. Przywódca Boko Haram, Abubakar Shekau, powiedział prezydentowi by „nawrócił się na (islam) i porzucił chrześcijaństwo”, gdyż w przeciwnym razie zwolennicy Shekau będą kontynuować swoją kampanię przemocy. Rzecznik prasowy prezydenta, Reuben Abati, odrzucił to żądanie.

Prezydent Goodluck Jonathan

Kandydatura Jonathana, jako chrześcijanina z południowej Nigerii, jest problematyczna, ponieważ niepisana umowa przewiduje, że kandydaci z Północy i Południa będą obejmowali prezydenturę na przemian. Poprzedni prezydent Yar'Adua, muzułmanin z Północy, objął stanowisko po chrześcijaninie, który sprawował funkcję przez dwie kadencje. Jego przedwczesna śmierć wywołała żądania wielu islamistów, by następnym prezydentem był ponownie muzułmanin.

Chociaż Jonathan wygrał poprzednie wybory przeważającą większością głosów, po ogłoszeniu wyników doszło do trwających trzy dni zamieszek, podczas których zginęło ponad 800 osób, a dziesiątki kościołów zostało spalonych. Od tego czasu Boko Haram grozi oczyszczeniem północnej Nigerii z chrześcijan przez bombardowania kościołów i atakowanie chrześcijańskich zgromadzeń.

Módlmy się o Bożą ochronę dla prezydenta Goodlucka Jonathana. Módlmy się, aby był on przykładem miłości Bożej dla tych, którzy prześladują jego współwyznawców (Mt 5,43-48). Módlmy się, by Pan zainterweniował i położył zdecydowany kres działalności Boko Haram.

/źródło: Mohabat News/

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitterInstagram
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Nigeria NIGERIA: Nigeryjski prezydent pod presją ze strony Boko Haram
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się