Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

NIGERIA: Aresztowanie wysokiego rangą urzędnika zamieszanego w ataki na kościoły

Nigeryjska policja zatrzymała Yahayę Karaku, specjalnego doradcę gubernatora stanu Kogi, podejrzanego o udział w ataku na Deeper Life  Church 6 sierpnia w mieście Otite. W ataku tym zginęło 19 chrześcijan, w tym pastor kościoła, i dwóch żołnierzy. Aresztowanie funkcjonariusza państwowego jest kolejnym dowodem na infiltrację struktur rządowych Nigerii przez radykalnych muzułmanów.

W swoim styczniowym przemówieniu w jednym z nigeryjskich kościołów, prezydent Nigerii Goodluck Jonathan, chrześcijanin, powiedział, że do jego rządu przeniknęli członkowie islamskiej bojówki Boko Haram. Chrześcijanie w Nigerii są obiektem nieustających ataków z jej strony. Ugrupowanie to walczy o ustanowienie państwa islamskiego w całej Nigerii. Tylko w tym roku jest już odpowiedzialne za śmierć dziesiątków chrześcijan.

Módlmy się, aby Bóg ujawniał czyny innych osób odpowiedzialnych za ataki. Módlmy się za Goodlucka Jonathana i członków rządu Nigerii, aby Pan udzielał im mądrości i rozeznania. Módlmy się za członków Boko Haram, aby wielu nawróciło się do Chrystusa.

/źródło: International Christian Concern/

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitterInstagram
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Nigeria NIGERIA: Aresztowanie wysokiego rangą urzędnika zamieszanego w ataki na kościoły
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się