NIGERIA: 27 zabitych chrześcijan w ostatniej fali ataków

W okresie świąteczno-noworocznym islamistyczni terroryści z ugrupowania Boko Haram zamordowali 27 chrześcijan. Do wszystkich mordów doszło na północy Nigerii, gdzie większość stanowią muzułmanie.

W ostatnim ataku, 28 grudnia, terroryści z Boko Haram bestialsko poderżnęli gardła 15 chrześcijanom w wiosce Musari na przedmieściach Maiduguri, gdzie Boko Haram ma swoją bazę. Chrześcijanie uciekli wcześniej do tej wioski, szukając schronienia przed przemocą. 12 innych chrześcijan zostało zabitych w dwóch oddzielnych atakach w Wigilię Bożego Narodzenia.

Boko Haram już trzeci rok z rzędu dokonuje mordów na chrześcijanach w okresie świąteczno-noworocznym. Wielu obserwatorów jest zgodnych, że na północy Nigerii są prowadzone czystki na tle religijnych, których celem jest usunięcie chrześcijan z tego regionu.

Głos Prześladowanych Chrześcijan wraz ze swoimi partnerskimi misjami od lat udziela szerokiego wsparcia prześladowanym wyznawcom Chrystusa na północy Nigerii.

Módlmy się o siłę wytrwania dla nigeryjskich chrześcijan oraz o położenie kresu przemocy. Nie wolno nam zapomnieć o tych, którzy za swoją wierność Chrystusowi płacą często najwyższą cenę.

/Źródło: Release International/

Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się