Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

NIGERIA: 25 zabitych w samobójczym ataku na dworzec autobusowy

18 marca w wyniku wybuchu samochodu pułapki w Kano, największym mieście na zdominowanej przez muzułmanów północy Nigerii, zginęło 25 osób a 60 zostało rannych (wg. niektórych źródeł liczba zabitych wyniosła nawet ponad 40 osób). Atak przeprowadzono na dworcu autobusowym w chrześcijańskiej dzielnicy Sabon Gari, z którego korzystają głównie pasażerowie udający się na chrześcijańskie południe Nigerii. Zniszczeniu uległo pięć autobusów, w tym jeden pełen ludzi.

Choć dotychczas nikt nie przyznał się do przeprowadzenia zamachu, to jednak wiele wskazuje na to, że dokonali go ekstremiści z islamistycznej sekty Boko Haram, odpowiedzialnej za przeprowadzenie wielu podobnych aktów terroru w minionych latach. Czołowi liderzy chrześcijańscy i muzułmańscy potępili zamach i wezwali władze Nigerii do ukrócenia działań ekstremistów.

Módlmy się, aby krew niewinnych osób przestała się lać w Nigerii. Módlmy się, aby chrześcijanie i muzułmanie znaleźli sposób na pokojowe współistnienie. Prośmy Boga, aby dał nigeryjskim chrześcijanom nadprzyrodzoną siłę, by pomimo ciągłych prześladowań i zagrożenia śmiercią potrafili być światłością Chrystusa, okazywać miłość i przebaczenie. Błagajmy też o zmiłowanie dla prześladwców, aby wyrzekli się przemocy i w Chrystusie odnaleźni prawdziwy sens życia.

/Źródło: World Watch Monitor/

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitter
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Nigeria NIGERIA: 25 zabitych w samobójczym ataku na dworzec autobusowy
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się