Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

NIGERIA: Kolejne akty skrajnej przemocy wobec chrześcijan

Osoba ranna w jednym z wcześniejszych ataków

20 kwietnia niedaleko Maiduguri, stolicy stanu Borno, islamiści zatrzymali autobus i zmusili jego pasażerów do zadeklarowania swojej wiary. Sześć osób, które wyznały, że są chrześcijanami, zastrzelono na miejscu. Z kolej w Gwoza, również znajdującym się w stanie Borno, bojownicy rozpoczęli „kampanię islamizacyjną”. Uzbrojeni mężczyźni chodzili od domu do domu, domagając się, aby członkowie rodziny w każdym domu przeszli na islam pod groźbą śmierci.

19 kwietnia, tuż przed tymi aktami przemocy, w miejscowości Baga w pobliżu granicy z Czadem doszło do walk między wojskiem a grupą bojowników Boko Haram. Zginęło co najmniej 185 osób, a około 2000 domów zostało zniszczonych. Celem Boko Haram jest stworzenie państwa islamskiego w całej północnej Nigerii.

Módlmy się o Boży pokój i uzdrowienie dla wszystkich poszkodowanych z powodu tych brutalnych ataków oraz o Jego pocieszającą bliskość z tymi, którzy utracili w nich swoich bliskich. Módlmy się, aby  każda z osób, które ocalały, mogła zbliżyć się do Niego, wiedząc, że On jest ich „opoką i zbawieniem” w trudnych czasach (Ps 62,7). Prośmy o błogosławieństwo dla chrześcijańskich pracowników służących w tych dotkniętych przemocą społecznościach.

Żródła: Release International, BBC, Stefanos Foundation

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitterInstagram
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Nigeria NIGERIA: Kolejne akty skrajnej przemocy wobec chrześcijan
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się