Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

NIGERIA: Zabójstwo kluczowego lidera chrześcijańskiego

Pastor Faye Pama

Współpracownik naszej misji w Nigerii przesłał nam wiadomość o zamordowaniu jednego z kluczowych przywódców Kościoła na północy tego kraju. Jej treść podajemy poniżej.

Z ciężkim sercem i wielkim niepokojem przyjęliśmy wiadomość o tym, że pastor Faye Pama, sekretarz Christian Association of Nigeria (CAN) w stanie Borno oraz sekretarz pomocniczy CAN w Regionie Północno-Wschodnim, został zamordowany z zimną krwią w godzinach popołudniowych 14 maja 2013 r. Mordu dokonało, śledzące go od jakiegoś czasu, islamistyczne ugrupowanie Boko Haram.

Pastor Faye Pama w ostatnich latach pomagał nam w naszej pracy w Maiduguri. W czasie naszej ostatniej wizyty uczestniczył w dystrybucji pomocy charytatywnej dla prześladowanych chrześcijan. Wszyscy opłakujemy odejście naszego brata w Chrystusie i wielkiego przyjaciela naszej misji.

Proszę, módlcie się za jego rodzinę, która potrzebuje obecnie pociechy od Pana. Módlcie się także o naszych pozostałych współpracowników w Maiduguri, którzy nadal służą w tym niebezpiecznym rejonie.

Dziękuję

John (imię zmienione)

 

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitter
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Nigeria NIGERIA: Zabójstwo kluczowego lidera chrześcijańskiego
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się