Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

PAKISTAN: Pamiętajmy o Asii Bibi

Asia Bibi

Asia Bibi naraziła się muzułmanom podczas pracy przy zbieraniu owoców, bo napiła się wody ze wspólnej studni. Pracujące z nią kobiety uznały, że jako chrześcijanka zanieczyściła wodę. Po sprowokowanym przez nie sporze oskarżyły ją, że obraziła islamskiego proroka Mahometa. Asia Bibi została wskutek tego aresztowana i w listopadzie 2010 roku skazana na śmierć przez powieszenie. Sąd apelacyjny w Lahore długo zwlekał z orzeczeniem w jej sprawie, ale w końcu pod naciskiem islamskich radykałów podtrzymał w 2014 r. wyrok śmierci.

24 listopada w Sądzie Najwyższym Pakistanu została złożona druga apelacja w jej sprawie. Wyrok śmierci ciążący na Asii Bibi wzbudził na świecie powszechne oburzenie. Wysuwane są poważne zastrzeżenia co do rzetelności procesu. Amnesty International wezwała do uwolnienia Asii Bibi. Mąż skazanej, Ashiq Masih, wystosował również osobistą prośbę do prezydenta Pakistanu, Mamnuna Husajna, apelując o unieważnienie wyroku.

„Moja cela nie ma okien, dzień i noc niczym się dla mnie nie różnią”- powiedziała Asia. „Ale wytrzymuję to wszystko jedynie dzięki wsparciu ludzi, którzy próbują mi pomóc”.

Chrześcijanie w Pakistanie - kraju w ok. 96% muzułmańskim, bezustannie narażeni są na gróźby, ataki, dyskryminację, a nawet śmierć. Obrońcy praw człowieka twierdzą, że obecne ustawy dotyczące bluźnierstwa stwarzają wielkie niebezpieczeństwo zarówno dla chrześcijan jak i innych mniejszości religijnych. W tym kraju bluźnierstwo pozostaje wysoce drażliwą kwestią. Nawet nieudowodnione oskarżenia mogą przerodzić się w akty przemocy, a przypadki uniewinnienia w sprawach o bluźnierstwo są rzadkie.

Módlmy się, by przywódców politycznych i sędziów w Pakistanie ogarnęła pełna czci bojaźń przed Jedynym Prawdziwym Bogiem – Stwórcą Wszechświata i całej ludzkości. On jest sprawiedliwym sędzią. Nadejdzie dzień, kiedy ci sami przywódcy staną przed Jego tronem i zdadzą sprawę ze swoich działań i decyzji. Nie przestawajmy wspierać tej naszej drogiej cierpiącej siostry. Nie traćmy świadomości jak wielkim wsparciem jest dla niej modlitwa ludu Bożego. Módlmy się, by Jego moc, ochrona, pokój i wierność stale towarzyszyły Asii i jej rodzinie, oczekujących na wynik kolejnej apelacji.

Źródła:  Legal Evangelical Association Development,  New York Times,  Daily News

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitterInstagram
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Pakistanu PAKISTAN: Pamiętajmy o Asii Bibi
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się