Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

PAKISTAN: Wyrok skazujący dla sprawców morderstw w piecu do wypalania cegieł

Shama i Shahzad

4 listopada 2014 r. w mieście Kot Radha Kishan, położonym ok. 60 km na pd.-zach. od Lahauru młode chrześcijańskie małżeństwo zostało posądzone o zbezczeszczenie Koranu. Gdy miejscowi liderzy muzułmańscy wezwali do przemocy przez głośniki meczetu, podburzony, rozjuszony tłum setek mieszkańców wsi wszczął zamieszki, podczas których 26-letni Shahzad Masih i jego 24-letnia żona Shama zostali wrzuceni do rozpalonego pieca do wypalania cegieł. W dniu śmierci Shama była w piątym miesiącu ciąży.

Choć o udział w śmierci młodych małżonków pierwotnie zostało oskarżonych ponad 50 osób, większość z nich została oczyszczona z zarzutów, gdy członkowie ich rodzin złożyli zeznania przeczące obecności oskarżonych na miejscu zbrodni. Niektórzy wyrażają też przekonanie, że władze później przestały interesować się sprawą, pozwalając, by kilkoro bezpośrednio zaangażowanych w atak wyszło na wolność dzięki manipulacji lukami w pakistańskim systemie prawnym.

Tak czy inaczej, zajście wywołało oburzenie zarówno w Pakistanie, jak i społeczności międzynarodowej, wzywającej pakistański rząd do podjęcia bezprecedensowego kroku wszczęcia powództwa w tej sprawie. „Skazanie przez sąd pięciu osób to nie lada osiągnięcie” – twierdzi adwokat, który reprezentował rodzinę ofiar. „Mam nadzieję, że ten werdykt stanie się poważnym ostrzeżeniem dla jakiejkolwiek podobnej, przyszłej przemocy wobec mniejszości”.

Dziękujmy Bogu, że posługując się głośnym, publicznym protestem ludzi z całego świata, zwrócił uwagę na ciężką sytuację mniejszości, cierpiących z powodu pakistańskich przepisów prawnych o bluźnierstwie. Ale pamiętajmy też o potrzebie wstawiania się za samymi sprawcami ataku. Niech Pan dotknie swoją miłością i miłosierdziem nie tylko serc tych, którzy zostali w tej sprawie skazani, ale też wielu innych, którzy znajdowali się wówczas w rozwścieczonym tłumie i brali udział w tym akcie przemocy, i niech każdego z nich przyprowadzi do pokuty i zbawienia (J 3,16). Módlmy się, by Boża pociecha, zaopatrzenie i błogosławieństwo towarzyszyły czwórce osieroconych dzieci ofiar, aby wszystkie nabierały sił fizycznych i rozwijały w sobie mocny charakter, a także zechciały trzymać się wiary swoich rodziców.

Źródła: Morning Star News, CLAAS

Kontakt

FacebookYoutubeFeed
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Pakistanu PAKISTAN: Wyrok skazujący dla sprawców morderstw w piecu do wypalania cegieł