Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

PAKISTAN: Atak na chrześcijan wznoszących mur wokół kościoła

Babar i William Masih ranni w ataku

W 4 marca we wsi Yousufwala w północnowschodnim Pakistanie pięcioro członków chrześcijańskiej rodziny zostało zaatakowanych i poranionych podczas budowy muru wokół kościoła. Dwudziestu mężczyzn uzbrojonych w maczugi i topory pobiło dotkliwie 70-letniego George’a Masiha, jego dwóch synów oraz córkę i synową. Napastnicy, powiązani z miejscowym właścicielem ziemskim, zażądali wstrzymania budowy.

Trzy lata wcześniej członkowie tego kościoła uzyskali pozwolenie na prace budowlane na tym terenie, w tym na wzniesienie muru granicznego. Świadomi potencjalnych problemów, poprosili wcześniej policję o ochronę podczas budowy, ale jej nie otrzymali.

Władze poradziły kościołowi, by nie wnosił przeciwko napastnikom oskarżeń, ponieważ mogłoby to doprowadzić do wzrostu napięć między chrześcijanami a muzułmanami na tym obszarze. Zaatakowanej rodzinie zagrożono też oskarżeniem o bluźnierstwo, jeśli postanowi wszcząć kroki prawne. Oskarżenia o bluźnierstwo są powszechnie używane przeciwko chrześcijanom w celu wymuszenia uległości.

Pamiętajmy w modlitwach o napadniętej rodzinie, która obecnie wraca do zdrowia po doznanych urazach. Módlmy się, by członkowie ich kościoła byli świadectwem Bożej miłości i łaski dla swych sąsiadów.

Źródło: World Watch Monitor

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitter
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Pakistanu PAKISTAN: Atak na chrześcijan wznoszących mur wokół kościoła
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się