Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

PAKISTAN: Uniewinnienie 20 osób oskarżonych o spalenie chrześcijańskiej pary

Shama i Shahzad

Shahzad Masih (26 l.) i jego ciężarna żona, Shama (24 l.) pracowali w wiosce Kot Radhakishan przy utylizacji odpadów. W pewien listopadowy dzień 2014 r. Shama została oskarżona, że przy tej okazji spaliła strony z Koranu.

Wiadomość o incydencie rozniosła się wśród lokalnej społeczności i szybko zebrał się tłum liczący setki osób, żądających ich śmierci. Młodych małżonków wrzucono do pieca służącego do wypalania cegieł, gdzie żywcem spłonęli. Później ustalono, że oskarżenia wobec nich były fałszywe, a w tle całego zajścia był dług finansowy, jaki ta uboga para miała wobec właściciela cegielni.

W 2016 r. pięć osób zostało skazanych na karę śmierci, a kilka kolejnych trafiło do więzienia za udział w tej zbrodni. Jednakże inni podejrzani uczestniczący w tym zabójstwie zostali zwolnieni. 24 marca 2018 r. uniewinniono dwudziestu mężczyzn, a inni uczestnicy zajścia nigdy nie zostali oskarżeni.

Módlmy się o sprawiedliwość w tej sprawie oraz o Boży pokój dla rodziny i przyjaciół zamordowanych chrześcijan. Módlmy się, aby Boża łaska objawiła się także w życiu uczestników tej zbrodni i mogli oni uwierzyć w Jezusa Chrystusa.

Źródła: The Christian Post, Radio Free Europe, Morning Star News

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitter
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Pakistanu PAKISTAN: Uniewinnienie 20 osób oskarżonych o spalenie chrześcijańskiej pary
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się