Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

PAKISTAN: Chrześcijanka zmarła po ataku muzułmańskiego zalotnika

Asma Yaqoob

Asma Yaqoob (25 l.) pracowała w Sialkot jako pokojówka. 17 kwietnia została oblana łatwopalnym płynem i podpalona przez Rizwana Gujjara, który wielokrotnie domagał się od Asmy, by za niego wyszła. Jego nalegania spotykały się jednak z jej odmową, bo musiałaby się wyrzec wtedy wiary w Jezusa Chrystusa i przejść na islam.

Asma doznała poparzeń trzeciego stopnia, obejmujących 90 procent powierzchni ciała. Odwieziono ją do oddalonego o ponad 100 kilometrów szpitala w Lahaurze, jednak 22 kwietnia zmarła z powodu obrażeń.

Tego typu przypadki nie są w Pakistanie rzadkością. Postępowanie prawne często kończy się w momencie, gdy biedne rodziny zmuszane są do wycofania wszelkich oskarżeń w zamian za pieniądze. Tym razem jednak policja aresztowała Rizwana, który przyznał się do przestępstwa.

Pamiętajmy o zrozpaczonej rodzinie Asmy, która musi mierzyć się z żalem i bólem po tak nagłej stracie bliskiej osoby. Módlmy się, by sprawiedliwości stało się zadość, a napastnik Rizwan Gujjar uświadomił sobie ogrom swojej zbrodni. Niech ta świadomość stanie się w jego życiu punktem zwrotnym, prowadzącym do przemieniającego spotkania z jedynym, prawdziwym, żyjącym Bogiem, który obdarza przebaczeniem i zbawieniem wszystkich, którzy się Mu poddadzą.

Źródła: Morning Star News, Pakistan Today, UCA News

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitter
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Pakistanu PAKISTAN: Chrześcijanka zmarła po ataku muzułmańskiego zalotnika
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się