Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

PAKISTAN: Asia Bibi zwolniona z więzienia

Asia Bibi

7 listopada, późnym wieczorem, Asia Bibi została wypuszczona z więzienia w Multan. Za kratami spędziła około 9,5 roku, z tego większość w celi śmierci.

Życie Asii Bibi jest wciąż zagrożone, a jej najbliżsi przebywają od długiego czasu w ukryciu z obawy przed zemstą islamistów. Saif ul-Malook, prawnik broniący w sądzie Asię Bibi, został w sobotę wywieziony z Pakistanu do Holandii w trosce o jego życie. Jak stwierdził, wbrew swej woli.

W mediach pojawiły się informacje, że Asia Bibi opuściła Pakistan. Zostało to jednak w czwartek rano stanowczo zdementowane przez rzecznika pakistańskiego ministerstwa spraw zagranicznych.

Według informacji anonimowych funkcjonariuszy służby bezpieczeństwa, uzyskanych przez agencje Associated Press i Reuters, Asia Bibi znajduje się w bezpiecznym miejscu w Islamabadzie.

6 listopada włoski minister spraw zagranicznych powiedział w wywiadzie radiowym, że włoskie władze współpracują z rządami innych państwa zachodnich nad przeniesieniem Asii Bibi i jej rodziny do jakiegoś kraju, gdzie mogliby mieszkać bez obawy o własne życie.

Należy też pamiętać o tym, że w celu wygaszenia protestów, jakie wybuchły w Pakistanie po ogłoszeniu wyroku Sądu Najwyższego o uniewinnieniu Asii Bibi, rząd Pakistanu zobowiązał się w ugodzie zawartej z przedstawicielami Tehrik-e Labbaik Pakistan (TLP), radykalnej partii muzułmańskiej, że uniemożliwi jej wyjazd za granicę w oczekiwaniu na "rewizję" decyzji Sądu Najwyższego.

Módlmy się, aby Asia Bibi razem ze swoją rodziną mogła jak najszybciej bezpiecznie opuścić Pakistan.

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitter
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Pakistanu PAKISTAN: Asia Bibi zwolniona z więzienia
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się