Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

PAKISTAN: Kolejne odroczenie rozprawy apelacyjnej pastora Zafara Bhattiego

Zafar Bhatti

Zafar Bhatti, aresztowany pod zarzutem wysyłania bluźnierczych SMS-ów, przebywa w więzieniu od lipca 2012 roku. W 2017 roku został skazany na karę dożywotniego więzienia. Zafar utrzymuje, że jest niewinny. Telefon, z którego wysyłano te wiadomości, nie był nigdy zarejestrowany na niego. Zafar odwołał się od wyroku, ale jego apelacja była cały czas odraczana. 19 czerwca rozprawa apelacyjna Zafara została po raz siódmy odroczona do 12 września, bo sędzia miał zaplanowany wyjazd na wakacje.

Stan zdrowia Zafara jest zły. Choruje on na cukrzycę i cierpi na depresję. Na rozprawie 25 kwietnia sędzia rozbudził nadzieję stwierdzając, że nie ma dowodów przeciwko Zafarowi i należy go wypuścić. Jednak opóźnienia w rozstrzygnięciu sprawy tylko pogłębiają traumę Zafara. Mehwish Bhatti, który odwiedził Zafara 20 czerwca, powiedział: „Zafar jest bardzo zniechęcony. Nie mogłem zrobić nic więcej niż tylko pocieszać go przez Słowo Boże. Proszę, módlcie się za niego.”

Pamiętajmy o Zafarze i jego żonie Nawab. Módlmy się, aby w oczekiwaniu na kolejną rozprawę odczuwali pokój i radość Ducha Świętego. Módlmy się, by na najbliższej rozprawie Zafar został uniewinniony i wypuszczony na wolność. Módlmy się też za jego oskarżycieli, aby i oni mogli poznać Jezusa Chrystusa.

Źródło: Church in Chains, Release International

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitter
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Pakistanu PAKISTAN: Kolejne odroczenie rozprawy apelacyjnej pastora Zafara Bhattiego
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się