Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

PAKISTAN: Uniewinnienie chrześcijanina oskarżonego o bluźnierstwo

Sawan Masih

5 października Sąd Najwyższy w Lahaurze uniewinnił Sawana Masiha, który był skazany na śmierć za bluźnierstwo i spędził  w więzieniu ponad sześci lat. Aresztowano go w 2013 r. na podstawie zeznań sąsiada, który twierdził, że podczas rozmowy Sawan Masih nazwał Mahometa fałszywym prorokiem. Sawan zaprzecza tym oskarżeniom i uważa, że są częścią planu, aby pozbyć się chrześcijan z lokalnej społeczności i przejąć ich majątki na cele przemysłowe.

Od 2014 r., kiedy skazano Sawana, wielokrotnie składane były odwołania od wyroku, a sprawy w sądach odwoławczych toczyły się z opóźnieniami. Oskarżenia o bluźnierstwo w Pakistanie są często nadużywane i wykorzystywane przeciwko chrześcijanom.

Chwalmy Boga za tę zachęcającą wiadomość. Módlmy się o to, żeby Sawan mógł jak najszybciej wrócić do swojej rodziny. Niech Pan nadal opiekuje się jego żoną Sobią i trójką ich dzieci, którzy z niepokojem czekają na jego bezpieczne wyjście z więzienia. Pamiętajmy o wielu innych chrześcijanach w Pakistanie, którzy z powodu wiary są narażeni na szykany ze strony władz i współobywateli. Módlmy się, by w Pakistanie uznano, że prawo o bluźnierstwie jest nadużywane i aby zostały podjęte działania w celu zaprzestania niesprawiedliwego traktowania chrześcijan i osadzania ich w więzieniach.

Źródła: International Christian Concern, Church in Chains, Aljazeera, AsiaNew

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitterInstagram
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Pakistanu PAKISTAN: Uniewinnienie chrześcijanina oskarżonego o bluźnierstwo
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się