PAKISTAN: Z powodu wpisu na Facebooku setki osób uciekły z domów

22 grudnia pastor z Charar (dzielnicy Lahore) udostępnił na Facebooku wpis na temat swojej wiary, co niektórzy miejscowi muzułmanie uznali za bluźnierstwo przeciw islamowi. Pastor Raja Waris przeprosił, kiedy zrozumiał, jaki był odbiór jego wpisu i wydawało się, że problem został rozwiązany. Jednak informacja rozeszła się wśród lokalnej społeczności i setki muzułmanów zaczęło wyszło na ulicę, domagając się, aby pastorowi Rajemu ścięto głowę.

W trakcie demonstracji wyszło na jaw, że niektórzy muzułmanie mieli w planach podpalenie domów należących do chrześcijan. Zmusiło to setki zagrożonych chrześcijan do ucieczki. Od 28 grudnia Pastor Raja przebywa w areszcie. Według ostatnich informacji, nie postawiono mu dotąd żadnych zarzutów.

Do Charar sprowadzono policję. Chrześcijańskie rodziny otrzymały zapewnienie, że nie grożą im kolejne akty przemocy, w związku z czym mogli bezpiecznie wrócić do swoich domów.

Módlmy się o bezpieczeństwo chrześcijan zamieszkujących Charar, prosząc Pana, aby Jego pokój spoczął nie tylko na tej niespokojnej społeczności, ale też zapanował w ich zaniepokojonych sercach. Niech Boży Duch wstawia się za pastorem Rają, pomoże mu w oczyszczeniu z zarzutów i bezpiecznym zwolnieniu z aresztu. Módlmy się, aby demonstrujący zostali dotknięci przez Bożą miłość i zaprzestali protestów.

Źródła: International Christian Concern, Morning Star News

Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się