Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

PAKISTAN: Zbiorowy gwałt na 12-letniej chrześcijance

28 grudnia 2020 r. Gulzar Masih wraz z żoną Nasreen Gulzar oraz 12-letnią córką Komal Gulzar jechali na ślub jej kuzynki w wiosce Kukar Gil w regionie Sheikhupura w stanie Pendżab. W pewnym momencie zaczęło ich śledzić trzech mężczyzn. Gdy około siódmej wieczorem rodzina dotarła na miejsce, mężczyźni podeszli do nich, grożąc im pistoletem.

Napastnicy związali rodziców na poboczu drogi, a ich córkę Komal zaciągnęli na pobliskie pole. Następnie po kolei ją zgwałcili. Dziewczynka krzyczała w rozpaczy, ale nie była w stanie uciec. W międzyczasie rodzicom udało się uwolnić i pobiegli na ratunek córce w kierunku, z którego dochodziły jej krzyki. Gdy tam dotarli, gwałciciele już uciekli.

Choć tożsamość jednego z napastników była znana, policja opóźniała wszczęcie dochodzenia i usiłowała uciszyć członków rodziny Komal. Dzięki pomocy organizacji Human Rights Focus Pakistan rodzinie dziewczynki udało się złożyć zawiadomienie o przestępstwie. Jednak policja nie podjęła żadnych działań i według doniesień z 5 stycznia nie dokonała żadnych aresztowań. Wzmagała natomiast naciski na krewnych Komal, by nie składali zeznań.

W rozmowie z AsiaNews ojciec dziewczynki, Gulzar Masih przyznał, że z powodu hańby, jaką gwałt okrył ich rodzinę, nie będą już mogli wieść godnego życia w swojej wiosce. Powiedział, że w wyniku tego zajścia stosunek innych mieszkańców do nich radykalnie się zmienił.

„Zwyczaje, jakie panują w naszym regionie, nie pozwolą już Komal na normalne życie. Oprócz ran fizycznych i psychicznych cierpi z ona z powodu piętna społecznego”. Gulzar Masih dodał również, że jego córka żyje w ciągłym lęku, bojąc się, że zostanie ponownie porwana, a na wspomnienie gwałtu zaczyna krzyczeć.

Naveed Walter, prezydent Human Rights Focus Pakistan, zwrócił uwagę na fakt nasilającej się przemocy na tle seksualnym, porwań i przymusowych nawróceń, których celem są młode chrześcijanki. Większość z nich jest nieletnia, podobnie jak Komal Gulzar. Gdy zostaną porwane, natychmiast zmusza się je do przejścia na islam, tak jak ostatnio w przypadku Arzoo Rajy. Zwykle dzieje się to za cichym przyzwoleniem instytucji państwowych i policji oraz przy współudziale duchownych muzułmańskich, którzy udzielają ślubu.

Módlmy się, aby Pan Jezus leczył zranienia młodych chrześcijanek, które zostały porwane i zgwałcone przez muzułmanów. Módlmy się, aby władze Pakistanu rozpoczęły zdecydowaną walkę z procederem przemocy seksualnej wymierzonej w kobiety z mniejszości religijnych, zwłaszcza w chrześcijanki. Módlmy się o nawrócenie jak największej liczby muzułmanów w Pakistanie, gdyż tylko ewangelia Pana Jezusa ma moc na trwałe zmienić serce człowieka i jego postępowanie.

Źródło: AsiaNews.it

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitterInstagram
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Pakistanu PAKISTAN: Zbiorowy gwałt na 12-letniej chrześcijance
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się