Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

PAKISTAN: Pielęgniarka pobita po oskarżeniu o bluźnierstwo

Tabitha w czasie napaści przez oskarżających ją współpracowników

Chrześcijańska pielęgniarka, znana ze śpiewania muzyki gospel, została oskarżona o bluźnierstwo przeciwko islamowi. Tabitha Nazir Gill została oskarżona 28 stycznia przez koleżankę z pracy, z którą się pokłóciła.

Przełożona pielęgniarek ze szpitala położniczego Sobhraj wydała polecenie, by pielęgniarki nie przyjmowały od pacjentów żadnej gotówki. Gdy Tabitha zobaczyła, że jedna z jej koleżanek przyjmuje pieniądze, przypomniała jej o poleceniu. Wtedy została zaatakowana, po czym oskarżona o prowokowanie przemocy i bluźnierstwo. Na opublikowanym nagraniu wideo widać, jak jest bita, wiązana i zamykana w pomieszczeniu do przyjazdu policji.

Po rozmowie ze stronami konfliktu miejscowa policja ustaliła, że oskarżenia są bezpodstawne i pozwoliła Tabicie odejść. Jednak wiadomość o zajściu szybko rozeszła się na mediach społecznościowych i następnego dnia przed komisariatem policji zebrał się tłum. W efekcie, mimo braku dowodów, policja zarejestrowała przeciwko chrześcijańskiej pielęgniarce oskarżenie o bluźnierstwo.

Według lokalnego pastora dwoje małych dzieci Tabithy „doznało szoku” po obejrzeniu nagrania z pobiciem matki. Pielęgniarka z zespołu o imieniu Kosar nagrała i opublikowała film, na którym mówi, że to, co się stało, jest nie do przyjęcia, i twierdzi, że Tabitha „jest dobrą dziewczyną i ma wobec wszystkich życzliwą postawę”.

Oskarżenia o bluźnierstwo są powszechnie wykorzystywane dla wymuszania pożądanych wyników w sporach osobistych i biznesowych. Nawet, gdy władze odrzucają oskarżenia, często dochodzi do przemocy wznieconej przez tłumy.

Módlmy się za Tabithę, prosząc o pozytywne rozwiązanie problemu fałszywych oskarżeń. Wstawiajmy się też u Pana za jej rodziną, która znosi traumatyczne skutki tej sytuacji. Niech oskarżyciele Tabithy uświadomią sobie błędność swoich działań i dobrowolnie wycofają się z zarzutów. Nadal pamiętajmy o licznych wierzących w Pakistanie, którzy są obecnie więzieni na podstawie podobnych oskarżeń lub doświadczają innych form prześladowań z powodu swojej chrześcijańskiej wiary.

Źródła: CLAAS, International Christian Concern, Church in Chains

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitterInstagram
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Pakistanu PAKISTAN: Pielęgniarka pobita po oskarżeniu o bluźnierstwo
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się