Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

PAKISTAN: Dwóch chrześcijan oskarżonych o bluźnierstwo

Haroon Ayub Masih (z tyłu) i jego adwokatka Aneeqa Maria (z prawej). Zdjęcie: The Voice Society / Morning Star News

13 lutego dwaj ewangeliczni chrześcijanie, Haroon Ayub Masih i jego przyjaciel Salamat Manshy, czytali głośno Biblię w parku publicznym w Lahaurze w Pakistanie. Nie spodobało się to grupie muzułmanów, w której był niejaki Haroon Ahmad. Podeszli oni do chrześcijan i kazali im przestać czytać. Haroon Ayub i Salamat zaproponowali im wtedy książkę zatytułowaną „Woda życia”.

Po tej konfrontacji Haroon Ahmad i jego towaszysze odeszli, jednak zaraz wrócili, oskarżając chrześcijan o bluźnierstwo przeciwko Mahometowi. Po wezwaniu ochrony parku Haroon Ayub i Salamat zostali zabrani na komisariat policji, gdzie złożono przeciwko nim oficjalną skargę. Zgodnie z raportem policyjnym Haroon Ahmad stwierdził: „[Haroon Ayub i Salamat] powiedzieli, że Tora i Ewangelie są prawdziwymi księgami, a Święty Koran nie mówi prawdy. Znieważyli islam, otwarcie i publicznie raniąc nasze uczucia religijne”.

Salamat został aresztowany, a Haroon Ayub i jego rodzina uciekli i ukryli się. Według Nasira Saeeda, dyrektora CLAAS-UK, pakistańskie prawo nie zabrania głoszenia czy propagowania religii. „Niestety, pakistańskie społeczeństwo jest rozdarte przez nietolerancję i przemoc, dalekie od pierwotnego ideału tolerancyjnego kraju” - powiedział.

Pamiętajmy w modlitwach o Salamacie i Haroonie Ayubie, którzy mierzą się z fałszywymi zarzutami. Módlmy się, by Bóg obdarzył mądrością oskarżonych chrześcijan oraz zaangażowanych w sprawę prawników i sądy.

Źródło: International Christian Concern, Pakistan Christian Post, Agenzia Fides

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitterInstagram
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Pakistanu PAKISTAN: Dwóch chrześcijan oskarżonych o bluźnierstwo
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się