Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

PAKISTAN: Młody chrześcijanin zwolniony za kaucją

Nabeel Masih

Pakistański Sąd Najwyższy w Lahore niedawno zwolnił za kaucją chrześcijanina skazanego za bluźnierstwo w 2018 r., w wieku16 lat. Nabeel Masih został oskarżony po domniemanym „polubieniu” i udostępnieniu przez niego na Facebooku zdjęcia, które uznano za lekceważące wobec Kaaby (miejsca kultu) w Mekce w Arabii Saudyjskiej. Skazano go na 10 lat więzienia.

1 marca adwokat Nabeela dowiódł w sądzie, że nie ma dowodów, aby uznać Nabeela za odpowiedzialnego za wpis na Facebooku. Wpis ten zresztą został usunięty po jego aresztowaniu, aby zapobiec eskalacji przemocy. Nabeel został zwolniony za kaucją do czasu dokończenia procedur związanych z uniewinnieniem.

W Pakistanie prawo o bluźnierstwie jest często wykorzystywane do uzyskania osobistych korzyści, w ramach zemsty lub w celu prześladowania mniejszości religijnych. Nawet po wykazaniu bezpodstawności zarzutów i ich wycofaniu, oskarżeni wcześniej chrześcijanie często stają się ofiarami przemocy ze strony społeczności.

Chwalmy Boga za to, że Nabeel wkrótce zostanie oczyszczony z zarzutów! Niech wszelkie niezbędne do zamknięcia tej sprawy dokumenty zostaną szybko uzupełnione. Módlmy się o ochronę tego młodego człowieka i jego rodziny przez wszelką przemocą i innymi formami prześladowania. Niech jakiekolwiek próby krzywdzenia ich zostaną udaremnione. W dalszym ciągu pamiętajmy o wielu innych chrześcijanach, którzy nadal są więzieni w Pakistanie z powodu fałszywych oskarżeń o bluźnierstwo.

Źródła: CLAAS, World Watch Monitor, Aljazeera

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitterInstagram
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Pakistanu PAKISTAN: Młody chrześcijanin zwolniony za kaucją
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się