Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

PAKISTAN: Krwawe rozruchy po oskarżeniu dwóch chrześcijanek o bluźnierstwo

Rozruchy w Faisalabadzie

9 kwietnia 2021 r. dwie chrześcijanki, pielęgniarka Maryam Lal i studentka trzeciego roku pielęgniarstwa Navish Arooj, pracujące w szpitalu Civil Hospital w Faisalabadzie, zostały oskarżone o bluźnierstwo za rzekome zbezczeszczenie Koranu.

Przełożona pielęgniarek Rukhsana i szeregowy pracownik szpitala, Muhammad Waqas, obydwoje wyznający islam, zgodnie stwierdzili, że dzień wcześniej widzieli, jak Navish zdarła ze ściany naklejkę z wersetami z Koranu i podała ją Maryam. Muhammad Waqas ubliżał oskarżonym chrześcijankom i podżegał innych muzułmanów z personelu medycznego, aby wymierzyli im surową karę. W końcu rzucił się na Maryam z nożem, chcąc ją zabić. Rannej w rękę kobiecie udało się uciec.

Jednak przed szpitalem zaczął gromadzić się tłum, złożony również z medyków, domagający się tego, aby Maryam i Navish zostały zabite. W tej sytuacji administracja szpitala wezwała na pomoc policję, która po przybyciu przewiozła chrześcijanki na posterunek policji w celu zapewnienia im ochrony. Przyjęto również zawiadomienie o popełnieniu przez nie bluźnierstwa. Według ostatnich doniesień chrześcijanki przewieziono do więzienia.

Wkrótce na ulicach Faisalabadu zaczęły gromadzić się wzburzone tłumy domagające się egzekucji chrześcijanek. Radykalni muzułmanie zaczęli również kierować swoje groźby wobec innych miejscowych chrześcijan i zastraszać ich.

Na jednym z będących w naszym posiadaniu filmów z zajść widać, jak ok. 10-letni chłopiec stojący w otoczeniu ekstremistów islamskich wykrzykuje: „Umrę za swojego Proroka (Mahometa). Zabijemy każdego, kto dopuści się bluźnierstwa i będzie mówić przeciwko mojemu Prorokowi. Kocham Go (Proroka)”.

Do samosądu nad chrześcijankami podżegał szczególnie Allam Saad Hussain Rizvi, znany z ekstremizmu przywódca skrajnej partii islamistycznej Tehreek-i-Labbaik Pakistan (TLP).  Domagał się również usunięcia z Pakistanu ambasadora Francji w związku z opublikowanymi we Francji karykaturami Mahometa. W odpowiedzi na narastające napięcie władze Pakistanu aresztowały Saada Rizviego, co wywołało gniew jego zwolenników z TLP, którzy rozpoczęli masowe i gwałtowne protesty, które objęły już niemal wszystkie większe miasta w Pakistanie. W czasie zamieszek zabito przynajmniej dwóch policjantów, a ponad 100 zostało rannych. Z obawy o życie chrześcijanie i zwykli obywatele obawiają się wychodzić z domów. 14 kwietnia partia TLP została zdelegalizowana na mocy ustawy o przeciwdziałaniu terroryzmowi. Istnieją obawy, że może się to spotkać z odwetem ze strony jej zwolenników.

Módlmy się o uniewinnienie dwóch oskarżonych pielęgniarek i o bezpieczeństwo dla nich i ich rodzin. Módlmy się o bezpieczeństwo i mądrość dla pozostałych chrześcijan w Pakistanie, zwłaszcza tych, którzy również zostali fałszywie oskarżeni o bluźnierstwo. Módlmy się o władze Pakistanu, aby zdołały zaprowadzić porządek w kraju i zapewnić bezpieczeństwo mniejszościom religijnym, w tym chrześcijanom.

Źródło: Łącznicy GPCh w Pakistanie; Pakistan Christian Post; Dawn; The Times of India

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitterInstagram
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Pakistanu PAKISTAN: Krwawe rozruchy po oskarżeniu dwóch chrześcijanek o bluźnierstwo
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się