Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

PAKISTAN: dwie pielęgniarki oskarżone o bluźnierstwo

Maryam Lal i Navish Arooj z policjantami

9 kwietnia dwie chrześcijanki, Maryam Lal i Navish Arooj, pracownice szpitala państwowego w Fajsalabadzie w Pakistanie, otrzymały polecenie od przełożonej, aby oczyścić ściany ze wszystkich zawieszek i naklejek. Kiedy to zrobiły, zostały oskarżone o profanację zawieszek zawierających wersety z Koranu. Zostały im postawione zarzuty o bluźnierstwo przeciwko islamowi.

W złożonej skardze przełożona pielęgniarek o imieniu Rukhsana, która dała polecenie wyczyszczenia ścian, twierdzi, że widziała jak Navish pisze coś na naklejce zawierającej werset z Koranu, a następnie zrywa ją ze ściany i podaje Maryam. Raport ze zdarzenia sugeruje, że Rukhsana już wcześniej była niechętna Maryam i sprowokowała całą sytuację.

Inny pracownik szpitala, Muhammad Waqas, powiedział, że widział Navish zrywającą religijną naklejkę po poinstruowaniu przez Maryam. Kiedy spytał pielęgniarki, dlaczego to robią, rzekomo usłyszał odpowiedź: „Kim jesteś, żeby o to pytać?” .Wtedy Muhammad zaatakował Maryam nożem, raniąc ją w ramię i zmuszając do ucieczki ze szpitala.

Skargę na policji oficjalnie złożył dr Mirza Muhammad Ali po naciskach ze strony personelu. W reakcji na zgłoszenie pod szpitalem zgromadził się tłum żądający śmierci pielęgniarek. Na szczęście duży oddział policji przybył na miejsce i aresztował obie kobiety, co prawdopodobnie uratowało im życie.

Fałszywe oskarżenia o bluźnierstwo są rozpowszechnione w Pakistanie i często motywowane są osobistą zemstą, sprawami związanymi z pieniędzmi albo nienawiścią religijną. Takie oskarżenia często skutkują przemocą tłumu i masowymi demonstracjami.

Módlmy się o sprawiedliwość i łaskę dla Maryam i Navish i o to, żeby osoby odpowiedzialne za fałszywe oskarżenia uświadomiły sobie swoje złe postępowanie. Niech Bóg da naszym siostrom w Chrystusie siłę do wytrwania w wierze podczas nadchodzących prób. Módlmy się, aby miały możliwość złożyć świadectwo miłości i łaski Chrystusa wobec swoich oskarżycieli i prześladowców,  jak i wobec wszystkich, których spotkają w areszcie, doprowadzając wiele osób do wiary.

Źródła: CLAAS, International Christian Concern, Morning Star News

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitterInstagram
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Pakistanu PAKISTAN: dwie pielęgniarki oskarżone o bluźnierstwo
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się