Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

PAKISTAN: Pilna pomoc dla 500 rodzin w Fajsalabadzie

Brat B. z rodziną

9 kwietnia 2021 r. dwie pielęgniarki, Maryam Lal i Navish Arooj ze szpitala Civil Hospital w Faisalabadzie zostały bezpodstawnie oskarżone o zbezczeszczenie Koranu. Rozwścieczony tym zdarzeniem młody muzułmanin, Muhammad Waqas rzucił się z nożem na Maryam i ranił ją. W międzyczasie przed szpitalem zebrał się duży tłum muzułmanów wzywających do zabicia pielęgniarek. Po interwencji policji pielęgniarki zostały osadzone w więzieniu. Rozgniewani radykałowie islamscy wszczęli jednak zamieszki w różnych rejonach miasta. Z obawy o życie chrześcijanie nie wychodzili z domów i nie mogli chodzić do pracy. Wiele biedniejszych rodzin chrześcijańskich utraciło jedyne źródło zarobkowania i zostało bez środków do życia.

Gdy tylko nasi partnerzy donieśli nam o tej sytuacji, natychmiast wysłaliśmy fundusze na przekazanie paczek z żywnością i podstawowymi artykułami dla 500 rodzin chrześcijańskich znajdujących się w największej potrzebie. (Przeznaczyliśmy na ten cel ok. 70 tys. zł.) Na zdjęciu jedna z obdarowanych przez nas rodzin. Brat B. i jego bliscy (na zdjęciu) przekazują nam słowa podziękowania: „Jesteśmy bardzo wdzięczni, że wasz zespół dotarł do nas. Wasza troska bardzo wiele dla nas znaczy w tym trudnym dla nas okresie”.

W tym roku już po raz drugi wysłaliśmy doraźną pomoc humanitarną dla chrześcijan w Pakistanie. W marcu obdarowaliśmy 200 rodzin chrześcijańskich z Lahauru, które z powodu zamieszek wywołanych przez muzułmanów również zostały pozbawione środków do życia.

Dziękujemy wszystkim, którzy wspierają naszą służbę modlitwą i finansowo.

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitterInstagram
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Pakistanu PAKISTAN: Pilna pomoc dla 500 rodzin w Fajsalabadzie
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się