Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

PAKISTAN: Azyl dla Shafqata i Szagufty

Shafqat i Shaguftah

Pakistańscy chrześcijanie Shafqat Emmanuel  i jego żona Szaguftah w minionym tygodniu otrzymali azyl w jednym z europejskich krajów. Po siedmiu latach udręki w celi śmierci są wolni i mogą ponownie być z czwórką swoich dzieci, które w chwili ich aresztowania miały od 5 do 13 lat..

3 czerwca 2021 r. zostali oczyszczeni przez pakistański sąd ze wszystkich zarzutów. 4 kwietnia 2014 r. zostali oni bezpodstawnie uznani przez pakistański sąd za winnych wysłania „bluźnierczych” wiadomości tekstowych i skazani na śmierć za znieważenie Mahometa i Koranu. Wiadomości rzekomo wysłano z telefonu Shagufty, zgubionego miesiąc wcześniej i nigdy nieodnalezionego. Małżonkowie nie mogli ich napisać, bo oboje są niepiśmienni.

Lata w więzieniu były szczególnie ciężkie dla Shafqata, który od wypadku w 2004 r. jest sparaliżowany od pasa w dół. Jako niepełnosprawny, potrzebujący pomocy, był zdany na łaskę strażników więziennych. W kwietniu tego roku Amnesty International przekazało, że Shafqat ma poważne odleżyny i bardzo cierpi. Rodzina ujawniła, że w marcu przez trzy dni był w śpiączce, ale nikt nie zabrał go do szpitala.

Dziękujmy Bogu, że Shafqat i Szaguftah są wolni i prośmy Go, aby w ich nowym kraju otoczył ich szczególną opieką. Módlmy się o ich wewnętrzną odnowę po tych traumatycznych przeżyciach oraz o uzdrowienie dla Shafqata. Módlmy się o ich dzieci, aby w swoim nowym kraju wzrastały w Chrystusie i służyły Mu z całego serca. Módlmy się też o innych pakistańskich chrześcijan bezpodstawnie oskarżanych o bluźnierstwo przeciwko Mahometowi i/lub Koranowi. Módlmy się o zniesienie haniebnego prawa o bluźnierstwie.

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitterInstagram
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Pakistanu PAKISTAN: Azyl dla Shafqata i Szagufty
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się