Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

PAKISTAN: Podtrzymanie wyroków śmierci za rzekome wpisy na blogu

W 2014 roku dwaj bracia, Qaisar i Amoon Ayub, zostali aresztowani i oskarżeni o bluźnierstwo w związku z opublikowaniem w 2009 roku treści w  Internecie. W 2018 roku obydwu chrześcijan uznano za winnych i skazano na śmierć. Od tamtej pory, w sprawie ich skazania i wyroków składano apelacje.

Przyczyną pierwotnej skargi była kłótnia Qaisara z muzułmańskim kolegą z pracy. Współpracownik wniósł skargę, twierdząc, że znalazł blog zawierający bluźniercze treści przeciwko islamowi i wymieniając Qaisara jako ich autora. Razem z Qaisarem aresztowano jego brata Amoona, ponieważ dzielił z nim ten sam adres biurowy i numer telefonu, i podobno był twórcą wskazanej strony internetowej. Amoon uważa, że stronę stworzyli muzułmańscy koledzy Qaisara, by wyrównać rachunki.

8 czerwca sąd w Lahaurze odrzucił apelacje braci, podtrzymując ich wyroki śmierci. Odwołanie w tej sprawie ma trafić do Sądu Najwyższego. Chociaż w całym kraju wiele osób jest skazanych na śmierć za bluźnierstwo, władze jeszcze nigdy nie wykonały tego wyroku. W niektórych przypadkach oskarżeni o bluźnierstwo spędzili w więzieniu wiele lat. Wielu z nich zostało fałszywie oskarżonych z powodu konfliktów interpersonalnych lub nietolerancji religijnej.

Módlmy się za Qaisara i Amoona, którzy od wielu lat przebywają w więzieniu wskutek fałszywych oskarżeń. Pamiętajmy o ich rodzinach, w tym trójce dzieci Qaisara, a także o prawnikach, którzy obecnie przygotowują ich apelację w Sądzie Najwyższym. Módlmy się też, by pakistańscy prawodawcy odnieśli się do powszechnego nadużywania krajowych praw o bluźnierstwie.

Źródła: CLAAS, The Hindu, ACLJ, USCIRF, Gatestone Institute

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitterInstagram
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Pakistanu PAKISTAN: Podtrzymanie wyroków śmierci za rzekome wpisy na blogu
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się