Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

PAKISTAN: Chrześcijański mechanik skazany na śmierć

Ashfaq Masih

Chrześcijański mechanik został skazany na śmierć za bluźnierstwo, bo podobno powiedział, że Jezus Chrystus jest „prawdziwym prorokiem”. Stało się to 6 czerwca 2017 r., kiedy do warsztatu Ashfaqa przyszedł Muhammad Irfan, chcąc wypoziomować koło w rowerze. Po skończonej naprawie, muzułmański klient odmówił zapłaty za wykonaną usługę, twierdząc, że nie powinien być obciążony rachunkiem, ponieważ praktykuje muzułmańską ascezę. Ashfaq odpowiedział, że jest naśladowcą Jezusa Chrystusa i nie wierzy w muzułmańską ascezę, po czym poprosił o uregulowanie rachunku.

Ashfaq uważa, że zajście zaaranżował Muhammad Naveed, konkurencyjny mechanik rowerowy, chcąc wyrzucić go z biznesu. Postawą oskarżeń były twierdzenia konkurenta oraz oświadczenie właściciela budynku, gdzie mieści się warsztat Ashfaqa. Oskarżony wierzący zaprzecza, by kiedykolwiek niepochlebnie wypowiadał się o proroku Mahomecie.

Od 2017 r. Ashfaq Masih jest w więzieniu. Po wielokrotnym odwoływaniu lub przekładaniu posiedzeń sądowych, ostatecznie sąd orzekł o jego winie i 4 lipca skazał na śmierć przez powieszenie.

Ashfaq ma żonę i córkę. Jego brat Mehmood określił werdykt jako „koniec świata” dla ich rodziny. Nasir Saeed, dyrektor CLAAS-UK, organizacji zapewniającej wsparcie w podobnych sprawach, określił orzeczenie sądu jako bardzo smutne, lecz spodziewane. „Sędziowie są świadomi, że takie sprawy powstają z chęci ukarania i załatwiania osobistych porachunków z przeciwnikami, szczególnie z chrześcijanami. Z powodu nacisku grup islamskich, sędziowie niższej instancji zawsze wahają się przed uwalnianiem ofiar i podejmują popularne decyzje, by ratować własną skórę i przenosić ciężar na sąd wyższej instancji”.

Módlmy się o prowadzenie dla Ashfaqa i jego prawników, którzy składają odwołanie od wyroku. Niech sądy podejmą słuszną decyzję, nawet, jeśli to trudne. W tym czasie niepewności pamiętajmy w modlitwie o żonie i córce Ashfaqa, a także o innych jego krewnych. Niech Boża pocieszająca obecność i pokój napełnia serca wszystkich osobiście dotkniętych jego sprawą. Módlmy się też, by Duch Święty działał w życiu przeciwników Ashfaqa, otwierając ich duchowe oczy na prawdę Ewangelii i prowadząc do wiary w Chrystusa.

Źródła: Pak Christian News, Kross Konnection, Daily Mail, Church in Chains

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitterInstagram
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Pakistanu PAKISTAN: Chrześcijański mechanik skazany na śmierć
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się