Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

SOMALIA: Zabójstwo młodej chrześcijanki

Na początku kwietnia w Mogadiszu grupa uzbrojonych mężczyzn zamordowała młodą chrześcijankę. Napastnicy wpadli do domu „Sufii” i wywlekli ją na zewnątrz. Ostrzelali też sąsiadów, którzy próbowali ją ratować. Następnie zbiegli z miejsca zdarzenia. Rodzice „Sufii”, którzy byli obecni w czasie ataku, nie doznali żadnych obrażeń, są jednak zdruzgotani śmiercią córki.

Somalijczyków, którzy zostali zidentyfikowani jako wyznawcy Jezusa czeka niemal pewna śmierć nie tylko w ich własnym kraju, ale również w sąsiednich państwach, gdzie wielu z nich przebywa jako uchodźcy. „W Somalii grozi ci śmierć, jeśli tylko znajdą u ciebie chrześcijańską literaturę” - powiedział współpracownik VOM.

Jako członkowie jednego ciała w Chrystusie, połączmy się z bliskimi „Sufii” w ich cierpieniu i smutku (1 K 12,26). Módlmy się, by doznawszy tak bolesnej straty, zaufali całym sercem obietnicy Jezusa Chrystusa odnośnie zbawienia, mając pewność, że teraz Sufia przebywa w rzeczywistości nieba razem z Nim. Módlmy się, aby napastnicy zostali schwytani i postawieni przed sądem, co ważniejsze jednak, by odwrócili się od swoich grzechów i uwierzyli w Pana Jezusa Chrystusa. Módlmy się, aby Kościół w Somalii nadal wzrastał, pomimo srogich prześladowań, jakie znoszą dzieci Boże w tym kraju.

Źródło: VOM USA

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitterInstagram
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Somalii SOMALIA: Zabójstwo młodej chrześcijanki
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się