Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

SOMALIA: Aresztowane małżeństwo odzyskało wolność

21 września policja Somalilandu aresztowała małżeństwo chrześcijan. Nazwano ich „odstępcami i ewangelistami szerzącymi chrześcijaństwo”. Małżeństwo, które ma trójkę dzieci, od momentu zatrzymania kilkukrotnie stawało przed sądem. Pod naciskiem przedstawicieli rządów europejskich 1 listopada sąd okręgowy nakazał ich uwolnienie i wydalenie z tego rejonu. Rodzina ta mieszka teraz w innej części Somalii.

Somaliland ogłosił niepodległość w 1991, jednak przez inne kraje wciąż jest uznawany za część Somalii. Konstytucja zapewnia co prawda „wolność religijną”, ale w rzeczywistości obszar ten jest pod dyktatem islamskiego prawa, które zabrania szerzenia religii innych niż islam i zakazuje  muzułmanom zmiany religii.

Dziękujmy Bogu, że to małżeństwo zostało uwolnione i mogło wrócić do swoich dzieci. Prośmy o Boże zaopatrzenie, którego potrzebują, aby zadomowić się w nowym miejscu zamieszkania. Módlmy się, aby ta rodzina była naprawdę bezpieczna i mogła w wolności bez przeszkód praktykować swoją wiarę. Niech te próby, które ostatnio przeszli, umocnią i pogłębią ich oddanie Bogu i dodadzą im odwagi do dzielenia się Jego miłością z nowymi sąsiadami, wyciągając wielu z nich z ciemności do światła jakim jest Chrystus.

Źródła: Middle East Concern, Barnabas Fund

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitterInstagram
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Somalii SOMALIA: Aresztowane małżeństwo odzyskało wolność
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się