Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

SRI LANKA: Mnisi buddyjscy poprowadzili ataki na kościoły

Duże grupy ludzi prowadzone przez mnichów buddyjskich zaatakowały 12 stycznia dwa kościoły w regionie Galle, podczas gdy wierni zgromadzili się w nich na niedzielnych nabożeństwach. Protestujący twierdzili, że obecność chrześcijan w małym nadmorskim miasteczku Hikkaduwa (na północ od Galle) jest nielegalna.

Ze względu na groźby, jakie w sobotę zostały skierowane pod adresem pastorów, przed kościołami wystawiono posterunki policji. Jednak w relacji telewizyjnej z jednego z ataków widać, że policjanci nie radzili sobie z intensywnością ataku. Relacja z tego zajścia zaczyna się w zamieszczonym poniżej filmie od 11 min i 25 sek.

Dwa zaatakowane kościoły to Zbory Boże i Kościół Kalwaria. Obydwa budynki zostały poważnie uszkodzone, gdy obrzucono je kamieniami i zniszczono mienie wewnątrz nich. Demonstranci pozostali na miejscu aż do południa, powodując poważne utrudnienia w ruchu, gdyż zablokowali główną drogę między Galle i Colombo. Odeszli dopiero wówczas, gdy policjanci zapewnili mnichów, że kościoły pozostaną zamknięte do 10 lutego w celu znalezienia odpowiedniego rozwiązania zaistniałej sytuacji.

W tym samym czasie w regionie Colombo we wczesnych godzinach rannych w niedzielę został podpalony domy modlitwy należący do Kościoła Foursquare Gospel w Pitipana w mieście Homagama. Ogień udało się ugasić, zanim wyrządził poważne szkody. Na bramie wejściowej znaleziono kartkę z poważnymi groźbami wobec chrześcijan.

Módlmy się, aby udało się znaleźć rozwiązanie, które pozwoli wiernym z dwóch zamkniętych kościołów ponownie się spotykać. Módlmy się, aby Bóg umocnił ich wiarę. Dziękujmy Bogu, że budynek kościelny w Pitipana nie został poważnie uszkodzony. Módlmy się, aby Bóg chronił członków tego kościoła przed kolejnymi atakami.

/Źródło: Release International/

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitterInstagram
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości ze Sri Lanki SRI LANKA: Mnisi buddyjscy poprowadzili ataki na kościoły
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się