Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

SRI LANKA: Rodzina pastora zaatakowana z powodu swojej chrześcijańskiej działalności

Wieczorem 16 lutego w wiosce w Asgiriya w dystrykcie Kandy tłum liczący około 250 osób, dowodzonych przez 11 buddyjskich mnichów, zaatakował dom miejscowego pastora, domagając się natychmiastowego zaprzestania nabożeństw. Pastor usiłował wyjaśnić napastnikom, że ma prawo do wolności religijnej, jednak mieszkańcy wioski wyciągnęli go wraz z żoną z domu i poturbowali ich. Obrzucili też obelgami ich osiemnastoletnią córkę.

Mnisi przewodniczący atakowi należeli do radykalnej nacjonalistycznej organizacji buddyjskiej “Bo-du Bala Sena” (BBS). Po tym wydarzeniu sekretarz generalny BBS zgromadził mieszkańców wioski za domem pastora i ostrzegł ich przed tego typu „zdrajcami”. Zagroził tez, że taki sam los spotka każdego mieszkańca, który by wspierał zgromadzenia chrześcijańskie.

Dziękujmy Bogu, że uchronił pastora i jego żonę przed poważniejszymi obrażeniami.  Módlmy się, aby Pan dodał im odwagi w ich dalszej służbie. Prośmy Boga, aby ten pastor oraz inni przywódcy kościołów w Sri Lance zostali obdarzeni mądrością i siłą podczas prześladowań. Módlmy się także za mieszkańców wioski i mnichów, którzy dokonali tego ataku, by usłyszeli Dobrą Nowinę i przyszli do wiary w Chrystusa.

Źródła: National Christian Evangelical Alliance of Sri Lanka, Release International

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitterInstagram
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości ze Sri Lanki SRI LANKA: Rodzina pastora zaatakowana z powodu swojej chrześcijańskiej działalności
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się