Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

SRI LANKA: Atak na pastora i jego rodzinę

Budynek wiejskiego kościoła na Sri Lance

24 sierpnia naczelnik wioski z dystryktu Batticaloa odwiedził miejscowy kościół podczas niedzielnego nabożeństwa, aby dowiedzieć się, czy jest on zarejestrowany. Twierdząc, że dostał anonimową skargę dotyczącą kościoła, naczelnik nalegał, aby pastor oficjalnie zarejestrował kościół. Kilka dni później ponownie skontaktował się z pastorem ostrzegając go o grożących mu poważnych konsekwencjach, jeśli nie wyśle on listu rejestracyjnego. Później tego wieczoru pastor dostał kilka anonimowych telefonów proszących o przyjście i modlitwę nad chorymi. Pastor pozostał w domu, ponieważ telefony te wydały się podejrzane.

Następnej niedzieli 15 mieszkańców wioski zebrało się przed domem pastora i postawiło mu fałszywe zarzuty Grozili mu, że „zmierzy się z konsekwencjami” jeszcze tego samego dnia. Zgodnie tą groźbą grupa zamaskowanych mężczyzn zaatakowała pastora, jego żonę, dwunastoletnią córkę, piętnastoletniego syna oraz innego wierzącego, gdy wracali oni po wizycie u wierzącego sąsiada.  Syn pastora zdołał uciec przed atakiem i poinformować policję. Jeden z atakujących został aresztowany, reszta uciekła. Żona pastora oraz dwójka ich dzieci zostali umieszczeni w szpitalu w wyniku odniesionych obrażeń.

W niedzielę 7 września około 80 osób pod przewodnictwem buddyjskiego mnicha zebrało się przed kościołem i groziło pobiciem pastora, jeśli natychmiast nie zaprzestanie działalności religijnej.

Przynośmy w modlitwie wszystkich poszkodowanych podczas tego ataku, prosząc o rychłe i całkowite uzdrowienie odniesionych przez nich obrażeń. Módlmy się, aby byli zachęceni do dalszego kroczenia za Jezusem pomimo zagrożeń.  Prośmy, aby dał On pastorowi i innym liderom z tego rejonu mądrość, gdy rozmawiają oni ze swoimi sąsiadami, którzy często są wrodzy wobec chrześcijaństwa. Pamiętajmy również o buddyjskich bojownikach biorących udział w tej sprawie, modląc się, by Duch Święty działał w ich życiu i doprowadził ich do pokuty.

Źródło: National Christian Evangelical Alliance of Sri Lanka

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitterInstagram
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości ze Sri Lanki SRI LANKA: Atak na pastora i jego rodzinę
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się