Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

SRI LANKA: Wierni zmuszani do zaprzestania wspólnych nabożeństw

10 lutego w godzinach porannych do Kościoła Kalwarii w Morawaka wtargnął policjant w asyście około trzydziestu mieszkańców wioski. Intruzi zażądali przerwania odbywającego się tam spotkania modlitewnego dla młodzieży i próbowali siłą skonfiskować Biblie młodych chrześcijan.

Żona pastora, której nakazano stawić się na posterunku policji w Morawaka, zjawiła się tam tego samego dnia wczesnym popołudniem wraz z dwoma innymi członkami kościoła. Funkcjonariusz policji poinstruował ich o konieczności wcześniejszego rejestrowania miejsc spotkań modlitewnych w siedzibie dystryktu oraz przedłożenia zaświadczenia o rejestracji na posterunku policji. Funkcjonariusz dodał również, że do czasu przedłożenia zaświadczenia wierni muszą powstrzymać się od organizowania nabożeństw.

Jak twierdzi przedstawiciel prawny Narodowego Aliansu Ewangelicznych Chrześcijan Sri Lanki „nie istnieje wymóg prawny, który nakazywałby rejestrację miejsc kultu religijnego”. Incydent w Morawaka jest już kolejnym z trwającej od stycznia serii ataków na różne kościoły na Sri Lance.

Módlmy się za liderów Kościoła Kalwarii oraz ich prawnych przedstawicieli, aby Duch Święty wspierał ich podczas pertraktacji z przedstawicielami władz na temat organizowania kościelnych nabożeństw. Módlmy się także za tych młodych chrześcijan, którym brutalnie przerwano spotkanie modlitewne. Prośmy Pana, aby umocnił ich duchową determinację i gorliwość w modlitwie oraz by wspierał Kościół w ewangelizacji lokalnej społeczności.

Źródło: National Christian Evangelical Alliance of Sri Lanka (NCEASL)

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitterInstagram
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości ze Sri Lanki SRI LANKA: Wierni zmuszani do zaprzestania wspólnych nabożeństw
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się