Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

SRI LANKA: Rosnąca przemoc wobec chrześcijan

W ciągu ostatniego roku Kościół na Sri Lance musiał zmierzyć się z rosnącą przemocą i dyskryminacją. Oprócz trwającej od wielu lat agresji ze strony społeczności buddyjskiej, nasilają się ostatnio także ataki hinduskich ekstremistów.

Według Krajowego Aliansu Chrześcijan Ewangelicznych na Sri Lance (KACESL) od stycznia do września doszło do 67 aktów prześladowań. W jednym przypadku, tłum około stu osób zaatakował budynek kościelny w Beliatta, żądając zaprzestania spotkań modlitewnych oraz grożąc pastorowi i jego rodzinie. Atak powtórzył się trzy dni później. Wskutek agresji tłumu, liczącego tym razem 500 osób, pastor i jego rodzina musieli skorzystać z ochrony policji.

Hinduskie ugrupowania nacjonalistyczne, takie jak RSS, rozszerzyły zasięg swego oddziaływania z Indii na Sri Lankę. Spotkania z mieszkańcami hinduskich wsi wzmogły nienawiść i przemoc wobec chrześcijan w tych społecznościach, szczególnie na wschodzie Sri Lanki.

Choć chrześcijanie często odpowiadają wybaczeniem i kontynuują swoją działalność, prześladowania mogą być też dla nich zniechęcające. Prawnik KACESL powiedział: „To smutna sytuacja. Z jednej strony prześladowanie przyczynia się do wzrostu Kościoła, jednak są też przypadki całkowitego rozpadu wspólnoty kościelnej z tego powodu”.

Niech pokój, siła i zachęta Pana Jezusa napełniają serca i umysły chrześcijan w Sri Lance. Wstawiajmy się też za ich prześladowcami, by zobaczyli miłość Chrystusa i zwrócili się do Niego w wierze.

Źródła: Morning Star News, Release International

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitterInstagram
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości ze Sri Lanki SRI LANKA: Rosnąca przemoc wobec chrześcijan
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się