Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

SRI LANKA: Protesty i akty przemocy wobec chrześcijan

Tłumne demonstracje przeciw chrześcijaństwu są powszechne na Sri Lance. Sprzeciw wychodzi zazwyczaj ze strony wyznawców dominującej religii, czyli buddyzmu, jednak dwa ostatnie zdarzenia w dystrykcie Batticaloa były sprowokowane przez przywódców  hinduistycznych.

19 lipca grupa czterdziestu pięciu osób, wśród których był także członek rady świątyni hinduistycznej, wtargnęło do budynku Kościoła Świadków Jezusa w Kommanthurai, wkrótce po zakończonym nabożeństwie. Zaatakowani zostali pastor i jego rodzina. Oprócz tego połamano krzesła. Pastor próbował nagrać zdarzenie telefonem komórkowym, ale urządzenie zostało zniszczone, o czym później powiadomiono policję.

Z kolei 8 sierpnia w Palliyadithona doszło do wstrzymania odbywających się tam uroczystości pogrzebowych, gdy na cmentarz wtargnęła grupa około pięćdziesięciu mieszkańców wioski i zażądała, aby pogrzeb został przeprowadzony w obrzędzie hinduistycznym. Pastor wezwał policję i dwie godziny później pogrzeb mógł się odbyć pod czujnym okiem kilku funkcjonariuszy.

Chrześcijanie na Sri Lance oficjalnie mogą się spotykać na nabożeństwach, ale naciski przeciwnych im sąsiadów stały się bardziej dotkliwe. Tamtejsi uczniowie Chrystusa żyją pomiędzy buddyjskimi Syngalezami, a hinduskimi Tamilami.

Módlmy się o emocjonalną, fizyczną i duchową ochronę dla chrześcijan na Sri Lance, którzy chcą praktykować swoją wiarę i pomimo zagrożeń wiernie spotykają się na nabożeństwach. Niech pokazują Bożą miłość i łaskę i niech ich wierność naukom Chrystusa posłuży jako mocne świadectwo dla otaczających ich osób. Módlmy się, aby mieszkańcy Sri Lanki otwierali się na Ewangelię, aby mogli zrozumieć prawdę Bożego Słowa i zwrócić się z wiarą do Chrystusa.

Źródło: National Christian Evangelical Alliance of Sri Lanka

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitterInstagram
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości ze Sri Lanki SRI LANKA: Protesty i akty przemocy wobec chrześcijan
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się